Przekleił metki w sklepie. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu

Mężczyźnie za próbę oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

We wtorek policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 48-latka, który w jednym z hipermarketów przekleił metki z tańszych produktów na droższe. Mężczyzna wprowadził obsługę sklepu w błąd i wyłudził tym samym różnicę w cenie produktów. Za oszustwo może grozić do 8 lat więzienia.

– Około godz. 21:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o oszustwie do jakiego miało dojść w jednym z hipermarketów na ul. Grudziądzkiej – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z policji w Toruniu. – Według informacji ochroniarze mieli tam ująć mężczyznę, który przekleił naklejki z cenami z tańszych produktów na droższe. Dyżurny wysłał na miejsce mundurowych.

Tam oczekiwali już na nich pracownicy ochrony, którzy zauważyli, jak jeden z klientów podejrzanie się zachowuje. Zrywał metki z cenami i naklejał je na inne towary. Funkcjonariusze przejęli 48-letniego podejrzanego. Noc spędził w policyjnej celi.

– Dochodzenie wykazało, że mężczyzna będąc na hali hipermarketu przekleił metki z tańszych towarów na droższe – podsumowuje funkcjonariusz. – Następnie poszedł do kasy. Po chwili mężczyzna został ujęty przez ochronę i przekazany policjantom.

Policjanci przypominają:

Należy pamiętać, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.