Przenieś się w lata młodości z Bajem Pomorskim [wideo]

"Brygada Misiek" to jeden z najpopularniejszych spektakli w repertuarze teatru (fot. Piotr Frąckiewicz/Baj Pomorski)

Brygada Misiek to grane na żywo hity rockowe lat 80., kawałek historii Polski opowiedziany z perspektywy zabawek i przedmiotów codziennego użytku, nie do końca sentymentalna podróż w przeszłość, radiowa Trójka i koncert zagrany dla samej brytyjskiej królowej.

Tytułowy Misiek był kiedyś muzykiem, buntownikiem i przede wszystkim punk rockowcem. O jego życiu, a tym samym o życiu dzisiejszych 40-latków, czyli rodziców naszych widzów, opowiedzą im m.in. magnetofon Kasprzak, lalka Barbie (która wygląda jak Kora z zespołu Maanam), Indianin, Łowiczanka czy małe żołnierzyki – bohaterowie, którzy doskonale pamiętają stan wojenny albo brak czekolady w sklepach. Magnetofon Kasprzak na bieżąco komentuje wydarzenia dziejące się na scenie. Jego obecność w świecie stworzonym przez Mana (który jest jednocześnie autorem scenariusza) staje się oknem na świat zachodniej muzyki i rzeczywistości spoza żelaznej kurtyny oraz powiewem wolności.

Jak mówi reżyser – spektakl będzie opowieścią o miłości do muzyki, o miłości do buntu i o miłości do wolności. Scenografią do przedstawienia przygotowała Anetta Piekarska-Man, a muzykę niepozbawioną ostrego brzmienia – Marek Otwinowski z zespołu Karbido.