Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Przerwa w dostawie wody na Rubinkowo i Skarpę potrwa do soboty
Piotr Paczkowski 6 sierpnia, 2014, 19:50 Blokowisko Miasto
fot. Adam Zakrzewski (4)
Dostawy będą wstrzymane do soboty (fot. Adam Zakrzewski)

W nocy z poniedziałku na wtorek dostawy ciepłej wody na największe toruńskie osiedla zostały wstrzymane. Powodem są prace związane ze zmianą trasy ciepłociągu i przełożenia sieci z napowietrzanej na podziemną.

Następna część budowy drugiego etapu trasy między ul. Grudziądzką a Skłodowskiej-Curie, wiąże się z wieloma wyrzeczeniami dla mieszkańców Torunia. Wiedzą o tym najlepiej ci mieszkający na Rubinkowie i Skarpie, którzy muszą radzić sobie bez ciepłej wody. Kąpieli nie wezmą także właściciele posesji przy ul. Wschodniej, Szosy Lubickiej i Rydygiera (działki PZWANN), a także osiedla Bukowa Kępa, czyli budynków w okolicach ul. Bukowej.

Dostawy będą wstrzymane do soboty. Nie oznacza to jednak, że tego dnia ciepła woda wróci do wszystkich mieszkań. Na ten moment trzeba będzie poczekać, być może nawet kilkadziesiąt godzin. Taka sytuacja miała miejsce podczas prac związanych z budową północnej trasy średnicowej. Pocieszający jest fakt, że to ostatnia przerwa w dostawie wody o tak szerokiej skali. Planowana jest jeszcze jedna, ale dotyczy ona przede wszystkim obszarów przemysłowych.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także