Przetrzymywali zakładników w Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Do akcji wkroczyli antyterroryści

Ćwiczenia odbyły się w nowej hali przy ulicy Bema w Toruniu (fot. Hala Sportowo-Widowiskowa Toruń)

Uzbrojeni przestępcy zabarykadowali się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Próbę ich zatrzymania podjęli antyterroryści, którzy zlokalizowali pojazd, którym poruszali się sprawcy. Jak się okazało, niepozorny samochód, z którego korzystali napastnicy, zaparkowany został przy ul. Bema. Po wnikliwej analizie całej sytuacji, policjanci odkryli, że napastnicy wzięli ze sobą dwóch zakładników. Podczas próby ich odbicia doszło do wymiany ognia.

Na szczęście na miejscu były odpowiednie służby, które po wzorowej akcji złapali terrorystów i uwolnili niewinnych ludzi.

Niemożliwe? A jednak! Całe przedstawienie odbyło się w ramach konferencji nt. Współdziałania służb ratowniczych, sił zbrojnych i społeczeństwa podczas likwidacji klęsk żywiołowych i zwalczania ataków terroryzmu” zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski. Ćwiczenia Obronne DRWĘCA-14 pokazały teoretyczny scenariusz ataku terrorystów. Były strzały, rozszczelnienie cysterny z amoniakiem, odbijanie zakładników oraz rozbrajanie ładunków wybuchowych.

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu