Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Przyznano nagrody festiwalu „Spotkania”
Piotr Paczkowski 18 października, 2014, 17:58 Kultura i rozrywka
996966_57854168
Najwięcej nagród zdobyło przedstawienie "Ostatnia sztuczka Georges'a Meliesa". (fot. archiwum)

Compagnia TPO z Prato zwyciężyła na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania”. Uhonorowana sztuka nosi nazwę „Malowany ogród”.

Na festiwalu, organizowanym przez Baj Pomorski, odegrano 13 przedstawień. Jury w składzie:, Marzena Dobosz, Anita Nowak, Tomasz Mościcki, Paweł Schreiber i Szymon Spichalski, oceniło każdy spektakl i przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach.

Jako najlepszą rolę męską, sędziowie wybrali kreację Dusana Hrebiceka, który wcielił się w Georges’a Meliesa w spektaklu „Ostatnia sztuczka Georges’a Meliesa”. Przedstawienie otrzymało także nagrodę za najlepszą muzykę oraz wyróżnienie dla reżysera, Jiri Havelka. Anna Mierzwa, dzięki występowi w widowisku „Chodź na słówko” Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, zdobyła nagrodę za najlepszą kreację damską. Jury uhonorowało też scenografię w „Byczku Fernando”, przy którym pracował Pavel Hubicka.

Specjalne wyróżnienia zdobyli: Ryszard Doliński za rolę Prozorowa w „After Play” Białostockiego Teatru Lalek, Elżbieta Pejko za kreację Trzmiela w spektaklu „Byczek Fernando” Teatru Guliwer oraz Tomasz Kowol za etiudę „Jak działa odkurzacz?”.

„Ostatnia sztuczka Georges’a Meliesa” zdobyła także tytuł najlepszego przedstawienia dla dzieci. Specyficzne wyróżnienie przyznała sekcja teatrów lalkowych Związku Artystów Scen Polskich. Nagrodę im. Jana Wilkowskiego, otrzymał Artur Romański z Teatru Animacji, za swoją kreację w spektaklu „Smoki”.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także