Radio Sfera UMK świętuje pełnoletność

Wstęp na imprezę jest wolny (fot. nadesłane)

W sobotę klub Od Nowa będzie miejscem wielkiej zabawy studenckiego Radia Sfera. Podczas 18. urodzin rozgłośni zagra zespół Zacier, a dziennikarze rozgłośni przygotują niespodziankę – program artystyczny.

– Urodziny to tradycyjne spotkanie radiowej załogi, która tworzyła i tworzy wspólne dzieło, jakim jest Radio Sfera – mówi Bartosz Chodorowski, redaktor naczelny Radia Sfera. – Pod tą nazwą działamy od 27 listopada 1996 roku. Pamiętamy jednak o naszych poprzednikach: Studenckiej Agencji Radiowej, Radiu Centrum i Radiu Bielany. Tradycja rozgłośni akademickiej w Toruniu sięga kilkudziesięciu lat.

Studenckie radio jest nazywane kuźnią talentów – to tutaj karierę zaczynali dziennikarze mediów lokalnych i ogólnopolskich.

– Obecnie Radio Sfera UMK liczy około 30 osób – dodaje redaktor naczelny Radia Sfera. – Od poniedziałku do piątku redaktorzy przygotowują programy emitowane na żywo pomiędzy 9 a 22. W relacjach dziennikarzy pojawiają się newsy z Torunia, a także samego uniwersytetu.

Radio Sfera UMK swoją pełnoletność świętować rozpocznie o godzinie 20 w klubie „Od Nowa” przy ulicy Gagarina 37. Po programie artystycznym i koncercie zespołu Zacier, imprezę do białego rana poprowadzi Grabek. Wstęp na to wydarzenie jest wolny – dla wszystkich.