Radio Sfera wydało nową płytę

Wszystkie występy zostały zarejestrowane w systemie wielośladowym, a następnie zmiksowane i zmasterowane (fot. nadesłane)

Reggae, rock, indie oraz muzyka elektroniczna – te i wiele innych gatunków muzycznych pojawiło się na płycie wydanej przez studenckie Radio Sfera. Krążek to zbiór nagrań z ośmiu koncertów z klubu Od Nowa. Płyta podsumowuje Koncertową Falę 2014/2015.

Koncertowa Fala to cykl comiesięcznych koncertów organizowanych przez Radio Sfera w klubie Od Nowa. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń radiowcy wybrali najciekawsze zespoły.

Wszystkie występy zostały zarejestrowane w systemie wielośladowym, a następnie zmiksowane i zmasterowane.  Efektem kilkuset godzin pracy jest płyta. Jej wydanie zostało sfinansowane przez fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici. To jedyny koszt całego przedsięwzięcia, wszystkie pozostałe zadania zostały wykonane dzięki zaangażowaniu wielu osób, które chciały dołożyć cegiełkę do dzieła pt. „Koncertowa Fala”.

-Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się to zorganizować – mówi Bartosz Chodorowski, red. nacz. Radia Sfera UMK. – Przedsięwzięcie było naprawdę duże, ale efekt bardzo satysfakcjonujący. Dzięki tej płycie mamy pewność, że występy z roku akademickiego 2014/2015 nie przepadną, co zdarzało się w przeszłości. Ludzka pamięć jest ulotna, a zespoły pojawiają się i znikają.

W każdym z zespołów znajdował się co najmniej jeden student lub absolwent UMK. Ich edukacyjne losy można poznać między innymi dzięki książeczce, która jest dołączona do płyty. Na scenie klubu Od Nowa zagrali: Gribojedow, The Fellowship of Disco, Diuna, Menace, Gravity, Sztokholm, CT Tones, Blackberry Hill.

-To bardzo dobra inicjatywa ponieważ daje zespołom możliwość konfrontacji występu z nagraniem.  Początkowo może się wydawać, że gra jest świetna, a później różnie z tym bywa. Tu poziom był jednak bardzo wysoki. Dodatkowo Koncerty na żywo są okazją do mobilizacji dla zespołu i kontakt z publicznością jest istotą grania- powiedział Mirosław Maurycy Męczekalski, dyrektor ACKiS „Od Nowa”.

Płyta zostanie przekazana zespołom, będzie także dostępna nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych w Radiu Sfera, Centrum Promocji i Informacji UMK, Fundacji Amicus oraz w klubie Od Nowa.

Koncertowa Fala będzie kontynuowana od stycznia. Zespoły zainteresowane występem mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na adres: kontakt@sfera.umk.pl. W zgłoszeniu powinna znaleźć się notka o zespole oraz co najmniej 2 utwory z autorską twórczością. Pierwszeństwo przy wyborze mają zespoły w skład których wchodzi co najmniej jeden student lub absolwent UMK.