Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Rajdowe emocje w Toruniu
Karol Żebrowski 12 marca, 2015, 23:41 Sport i rekreacja
Rallycross Cup
Zawody odbywające się w Polsce objęte są patronatem Polskiego Związku Motorowego (fot. nadesłane)

Zapadły ostateczne decyzje dotyczące kalendarza Rallycross Cup 2015. Podobnie jak w zeszłym roku, najlepsi kierowcy tej serii wyścigowej pojawią się dwukrotnie w naszym mieście.

Rallycross Cup (RCC) to seria wyścigów samochodowych, których właścicielem jest RC Promotor Polska. Zawody odbywające się w Polsce objęte są patronatem Polskiego Związku Motorowego.

W tym sezonie odbędzie się 8 rund, z czego połowa będzie miała miejsce w grodzie Kopernika. Pierwsze zmagania rozpoczną się 30 maja.

– Startujemy od Słomczyna, to taki nasz rallycrossowy klasyk – mówi Łukasz Zoll, jeden z najbardziej utytułowanych kierowców w RCC. – Kolejna runda odbędzie się w Niemczech. Tor w Lausitzring jest dla nas zupełną nowością.

Następne starty zawodnicy zanotują na torze Vilkyčiai na Litwie, po których powrócą na koniec cyklu do Polski. W Toruniu zameldują się 26 i 27 września, a sezon zakończą rajdami na tym samym torze 10 i 11 października.

W RCC obowiązuje podział na poszczególne kategorie samochodów ze względu na: różnorodność napędów, specyfikacje techniczną oraz według pojemności silnika. Aby wystąpić w zawodach kierowca musi posiadać licencję wydaną przez Zarząd Główny PZM lub inną licencję sfederowaną z Międzynarodową Federacją Samochodową.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także