Rajdowe Mistrzostwa Torunia modeli RC

Start pierwszej załogi zaplanowano na godzinę 10:00 (fot. nadesłane)

Toruńska Motoarena pomału staje się centrum sportów motorowych Torunia. Wiosenne słońce zachęciło żużlowców, motocyklistów i kartingowców do pierwszych treningów. Ćwiczą też modelarze, którzy już w niedzielę 16. marca wystartują w 5. Rajdzie Motoareny.

Rajdowy sezon modeli RC w Toruniu zainaugurował w lutym Rajd Zimowy, rozgrywany na szutrowej nawierzchni Motoareny. Kierowcy małych rajdówek po miesiącu odpoczynku wracają na żużlowy stadion, aby stanąć do walki w jubileuszowym, 5. Rajdzie Motoareny. Tym razem luźna nawierzchnia zostanie zastąpiona betonową kostką, a na zawodników czekać będzie aż 8 odcinków specjalnych.

Na liście startowej widnieją same znane nazwiska. Warto wymienić tutaj choćby Piotra Lipę czy Tomka i Oskara Nyców, którzy byli goścmi programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2, prezentując urok małych rajdów. Do walki przystąpi też cała toruńska czołówka, z Tomkiem Bullerem, Radkiem Schenkerem i braćmi Słupczewskimi na czele.

Nie zabraknie silnej reprezentacji klasy N, którzy już od młodych lat szkolą swoje umiejętności w sportowej jeździe samochodem, tylko w nieco mniejszej skali. Ponownie najliczniej obsadzona klasa WRC z pewnością dostarczy kibicom i samym uczestnikom ogromnych emocji i widowiskiej jazdy.

Start pierwszej załogi zaplanowano na godzinę 10:00. Rajd zakończony się rozdaniem dyplomów i pucharów o godzinie 16:30.