Ratusz Staromiejski mniej znany. Odkryj jego tajemnice

Ratusz Staromiejski kryje przed mieszkańcami wiele tajemnic (fot. archiwum)

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na niezwykłą wycieczkę po toruńskim Ratuszu. Zwiedzający poznają miejsca na co dzień niedostępne dla gości – tajne przejścia, ukryte sale, mroczne piwnice. Poznają sekrety gotyckiego symbolu miasta, zapoznają się z jego historią, odkryją go zupełnie na nowo.

 – W programie wyprawy znajdą się m.in. oprowadzanie po Sali Rady, Sali Sądowej, piwnicach, przejście ukrytymi schodami do wieży czy otwarcie skarbonki – wylicza Hubert Smolarek z Muzeum Okręgowego. – Nie zabraknie oczywiście oprowadzania po wystawach. Reszta atrakcji będzie dla zwiedzających niespodzianką.

Wycieczkę poprowadzi Anna Kroplewska – Gajewska – wieloletnia kustosz Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Ze względu na specyfikę wycieczki, przejścia przez ciasne miejsca, ilość miejsc jest ograniczona. Bilety w cenie 21 złotych (od osoby) należy rezerwować pod numerem telefonu (56) 660 56 89 w godzinach 8:00 – 15:00. Spotkania te odbywać się będą tylko w okresie wakacji.

Przewidziane terminy to: 6 lipca (pierwsze spotkanie), 21 lipca, 3 sierpnia, 17 sierpnia oraz 24 sierpnia, wszystkie o godzinie 11:00. Przewidziany czas trwania około 1,5 godziny.