Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Remigiusz Spychalski: Oddam bramki za punkty dla TAF
Karol Żebrowski 19 grudnia, 2015, 15:38 Sport i rekreacja
spychalski
Jeżeli uważasz, że to Remigiusz Spychalski powinien zostać "Piłkarzem Rundy Powiatu Toruńskiego" wyślij sms o treści TC.POWIAT.2 na numer 71068. (fot. Łukasz Piecyk)

Grę w toruńskim TAF Unikat łączy z występami na dużym boisku w IV-ligowym Promieniu Kowalewo Pomorskie. Remigiusz Spychalski jest kolejnym nominowanym w plebiscycie na „Piłkarza Rundy Powiatu Toruńskiego”.

Dla 22-latka był to pierwszy okres, w którym występuje regularnie.

– We wcześniejszych latach grałem dwa lub trzy spotkania podczas danej rundy – mówi Remigiusz Spychalski, zawodnik TAF Unikat Toruń. – Na pewno mogę być zadowolony z dotychczasowych występów. Praktycznie w każdym meczu zanotowałem asystę lub bramkę. Bardziej zadowolony byłbym gdyby te statystki przeniosły się na większe zdobycze punktowe dla TAF. Oby w przyszłej rundzie tak się stało.

Na półmetku rozgrywek zespół z Torunia plasuje się w tabeli na dziewiątej pozycji z dorobkiem 14 punktów.

– Aktualna pozycja zdecydowanie nas nie satysfakcjonuje – twierdzi Spychalski. – Początek sezonu mieliśmy dość fajny. Trzeba też podkreślić naszą dobrą dyspozycję w meczach wyjazdowych – dopiero podczas ostatniego spotkania rundy przegraliśmy na obcym terenie. Niestety, wiele do życzenia pozostawia nasza gra we własnej hali. Nie wiem czy to przeciwnicy byli aż tak dobrzy, czy to nam przeszkadzała jakaś blokada w głowie. Musimy to przeanalizować we wspólnym gronie, aby w rundzie rewanżowej te wyniki u siebie były zdecydowanie lepsze.

W pamięci gracza na pewno zapadnie jedno ze spotkań tej rundy pomiędzy TAF-em a Politechniką Gdańską. Torunianie mimo prowadzenia 5:0 nie zdołali wygrać spotkania, ostatecznie dopisując do swojego dorobku punkt za remis 6:6. Spychalski zdobył wtedy cztery gole.

– W tym meczu decydujący był początek drugiej połowy – opowiada gracz. – Można powiedzieć, że na pierwsze pięć minut tej części „nie dojechaliśmy”. Zawodnicy z Gdańska nabrali wiatru w żagle i słono zapłaciliśmy za to. Jeżeli chodzi o te cztery bramki to pierwszy raz mi się takie coś przydarzyło, fajne uczucie, ale wolałbym nic nie strzelić w zamian za nasze zwycięstwo.

Spychalski ma bardzo pracowity okres w swojej karierze. W tej rundzie często rozgrywał dwa mecze podczas jednego weekendu – jeden na hali w barwach TAF, drugi na boisku jako zawodnik Promienia Kowalewo Pomorskie.

– Wiele osób ma błędne pojęcie i myśli, że gra na hali i na dużym boisku oznacza to samo. Tak nie jest – uważa. – Uważam, że obie dyscypliny bardzo się różnią, gra na hali jest szybsza, za to na boisku mamy więcej fauli i przede wszystkim zdecydowanie trudniej jest zdobyć bramkę. Łączenie obu ról jest trudne, ale uważam że jeżeli czegoś się bardzo chce, to można to zrobić. Zarówno podczas gier dla TAF, jak i dla Promienia, mogę z czystym sumieniem stwierdzić iż dałem z siebie wszystko.

Kiedy pytamy zawodnika o to, na której dyscyplinie ma zamiar się skupić w przyszłości, Spychalski przyznaje że to trudny orzech do zgryzienia…

– W obu dyscyplinach czuje się dobrze i obie dają mi dużo radości – mówi zawodnik. – Jestem jeszcze dość młody i myślę, że taka decyzja zapadnie pod wpływem danej oferty czy wyników jakimi będę się legitymował. Zdaje sobie sprawę, że przyjdzie taki czas kiedy będę musiał wybrać, ale na ten moment mam kontrakt i z Promieniem i z TAF-em, i bardzo chciałbym aby nie pojawiły się przeszkody, które spowodują że będę musiał z czegoś zrezygnować.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także