Remont toruńskich szkół na finiszu

Fot. archiwum

Zakończyły się prace w internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Trwa jeszcze modernizacja basenu, z którego uczniowie będą mogli korzystać już niebawem – na przełomie września i października. Na uczniów Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Bażyńskich i Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich czekają wyremontowane podłogi w salach gimnastycznych. Z wyremontowanych łazienek będą korzystać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24.

– Nowym wielofunkcyjnym boiskiem z poliuretanową bieżnią cieszyć się będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 przy Rudackiej – mówi Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy UM Torunia. – Zmodernizowano tam również dziedziniec i wjazd do szkoły. Zmienia się również „trzynastka” – trwa modernizacja boiska, powstaje skocznia, tor rowerowy i siłownia zewnętrzna.

W ramach budżetu partycypacyjnego powstało „Halikowe figlowisko” – zmodernizowany plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 11 i street park Budowlanka na terenie ZST przy ul. Legionów. Dobiegają końca prace na placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 6.

Zakończyły się prace termomodernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 27 w Kaszczorku. Trwają również prace dociepleniowe w Centrum Kształcenia Praktycznego przy św. Józefa. Termomodernizacja wydłuży się w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Bolta – uczniowie do czasu odbioru prac, zaplanowanego na koniec października, korzystać będą z pomieszczeń pobliskiego 3 LO.

Remont  zakończył się w Przedszkolu Miejskim nr 2. Na potrzeby przedszkola został również przystosowany 3-kondygnacyjny budynek przy ul. Buszczyńskich, gdzie działać będzie od  4 września 5 oddziałów filii Przedszkola Miejskiego nr 11. Place zabaw zostały już przygotowane, a pozostałe prace prowadzone jeszcze wewnątrz i wokół budynku nie będą przekadzać w jego użytkowaniu.  Budowlańcy pracują nadal w budynku Przedszkola Miejskiego nr 15 przy Bażyńskich. 4 września uruchomionych będzie 6 oddziałów przedszkola, a kolejne 4 – 25 września. Do końca października potrwa zagospodarowanie terenu wokół budynku. Rozbudowa i przebudowa trwa również w Przedszkolu Miejskim nr 17 przy ul. Gagarina 210, a warsztaty dla uczniów powstają w nowym, czterokondygnacyjnym budynku Zespołu Szkół Samochodowych przy Grunwaldzkiej.