Remont ul. Dożynkowej. Możliwe utrudnienia w ruchu

Na czas prowadzonych robót bitumicznych - do końca lipca - remontowany odcinek jest zamknięty dla ruchu (fot. MZD)

Trwa remont ulicy Dożynkowej na toruńskim osiedlu Kaszczorek. Ulica odnawiana jest na 500-metrowym odcinku od ul. Turystycznej do ul. Gościnnej.

– W tej chwili wykonawca układa drugą warstwę nawierzchni na tzw. geosiatce, która dodatkowo wzmocni remontowaną nawierzchnię – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Potem przystąpi do regulacji studni i wpustów ulicznych. Kolejnym etapem będzie układanie ostatniej warstwy asfaltu, tzw. ścieralnej.

Na czas prowadzonych robót bitumicznych – do końca lipca – remontowany odcinek jest zamknięty dla ruchu. Objazd jest poprowadzony ulicą Turystyczną.

Remont Dożynkowej potrwa do końca sierpnia br. Na całym odcinku zostanie wykonana jezdnia ze wzmocnieniem. Poprawi się także komfort i bezpieczeństwo pieszych, dla których zostanie ułożony obustronny chodnik z polbruku.

– Dodatkowo na wniosek mieszkańców i Rady Okręgu Kaszczorek drogowcy wykonają zatokę parkingową w rejonie skrzyżowania z ulica Kogucią – dodaje Kobus – Pęńsko. – Ponadto na skrzyżowaniu Dożynkowej – Światowida zostanie wymieniona podbudowa . W ramach zadania zostanie zamontowanych 19 wpustów deszczowych.