Renata Przemyk z nową płytą w Dworze Artusa

Renata Przemyk jest na scenie od 1989 roku (fot. materiał artystki)

W tym roku mija 25 lat od pojawienia się na polskim rynku muzycznym wyjątkowej artystki – Renaty Przemyk. Zagranych ponad 1800 koncertów, nagrody na największych polskich festiwalach od Opola przez Sopot, aż po kultowy Jarocin, złote płyty, muzyka do sztuk teatralnych, wiele przebojów granych do dziś i wierna publiczność oczekująca niecierpliwie kolejnych utworów – to bilans ćwierćwiecza pracy kobiety, która jak sama mówi „sama siebie stwarza muzyką”.

Z okazji przypadającego jubileuszu, wokalistka wraz ze swoim zespołem przygotowała dla swoich fanów niespodziankę w postaci koncertów urodzinowych. Wyróżnia je specjalnie przygotowany repertuar, zaskakujące aranżacje oraz scenografia. Artyści postanowili sięgnąć do wszystkich płyt wokalistki oraz piosenek, które bardzo dawno nie były wykonywane, a często nigdy wcześniej nie prezentowano ich podczas koncertów.

Podczas 25-ciu lat twórczości Renata Przemyk wydała dziesięć płyt. Każda z nich była wyjątkowa, wyróżniająca się oryginalnym połączeniem brzmień i stylów, nieśmiertelnym akordeonem, rozpoznawalnym charyzmatycznym głosem oraz głębokimi i poetyckimi tekstami utworów. Piosenki takie jak Babę zesłał Bóg, Ten taniec czy Zero (odkochaj nas) weszły przebojem na anteny radiowe i razem z Odjazdem czy Kochaną (zaśpiewaną wspólnie z Kasią Nosowską), królowały na pierwszych miejscach list przebojów.

Podczas jubileuszowej trasy Renata Przemyk zagra jesienią m.in. w Bielsku, Pabianicach, Warszawie, Katowicach i oczywiście w Toruniu. Wieczór w Dworze Artusa będzie bez wątpienia wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że usłyszymy wszystkie najważniejsze przeboje, ale także dlatego, że zapoznać się będziemy mogli z materiałem z najnowszego albumu Rzeźba Dnia, z którego pochodzą premierowe piosenki pt. Kot i Kłamiesz.

2 listopada, Niedziela, 19:00
Cena biletu normalnego: 50.00 zł
Cena biletu ulgowego: 45.00 zł