Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Reprezentacyjny jedynak
Karol Żebrowski 21 listopada, 2015, 17:09 Sport i rekreacja
Łukasz Piecyk
Jak Michał wykorzysta swoją szansę? (fot. Łukasz Piecyk)

Jest jedynym zawodnikiem z województwa kujawsko-pomorskiego powołanym na konsultacje kadry U16. Młody zawodnik Włókniarza Toruń, Michał Sacharuk, po raz pierwszy otrzyma szanse na reprezentowanie narodowych barw.

Niewiele brakowało, a Michał podążyłby drogą związaną z zupełnie innym sportem…

– Mój tata trenował kolarstwo – opowiada Michał Sacharuk, gracz Włókniarza Toruń. – Gdy byłem mały, poszedłem z ojcem do jego dawnego trenera, aby rozpocząć treningi pod jego okiem. Starałem się łączyć treningi piłkarskie z kolarskimi, ale po pewnym czasie zdecydowałem się z czegoś zrezygnować i padło na… piłkę nożną! Po półrocznym rozbracie z futbolem poczułem jednak, że to właśnie w piłce czuję się lepiej i zmieniłem swoją decyzję.

Pierwszy trening w piłkarskim Włókniarzu Michał odbył w wieku siedmiu lat. Zawodnik wybrał klub ze Skarpy, chociaż bardziej rozpoznawalną marką jest Elana.

– Miałem pewien epizod w żółto-niebieskich barwach – mówi Sacharuk. – Poszedłem na trening do rocznika dwa lata starszego, ale było mi tam bardzo ciężko z aklimatyzacją i zrezygnowałem. Dodatkowo mam zdecydowanie bliżej ze szkoły na obiekt, gdzie trenuje Włókniarz niż na Elanę. Mogę teraz bez wątpienia stwierdzić, że podjąłem dobrą decyzję. Włókniarz to najlepszy klub dla młodych piłkarzy w Toruniu.

Bardzo pochlebnie o piętnastolatku wypowiada się pierwszy trener Michała – Andrzej Szpala.

– Od początku był wyróżniającym się graczem – twierdzi szkoleniowiec. – Michał jest bardzo dynamicznym zawodnikiem. Oprócz zdolności czysto piłkarskich wyróżniłbym przede wszystkim jego chęć do pracy. Zaangażowanie połączone z niewątpliwym talentem, jaki Michał posiada, daje pierwsze efekty. Uważam, że jeżeli ominą go kontuzje, to będzie w stanie grać w piłkę na najwyższym poziomie.

Po dobrej grze dla Włókniarza Michał zaczął otrzymywać powołania do kadry województwa kujawsko–pomorskiego, która jest finałowym etapem przed reprezentacją Polski.

– Już rok temu docierały do mnie przesłanki, że mogę zostać powołany – opowiada Michał. – Coś jednak poszło nie tak i ostatecznie nie doszło do tego. Nie załamałem się jednak, cały czas ciężko pracowałem i teraz jestem zadowolony, iż ostatecznie otrzymam swoją szansę.

Konsultacja reprezentacji, na którą Michał dostał powołanie, odbędzie się w dniach 18–22 listopada w Woli Chorzelowskiej. Kadra do lat szesnastu rozegra tam dwa mecze: pierwszy ze Stalą Mielec, a później z Koroną Kielce.

– Będę robił wszystko, aby nie był to jednorazowy epizod – twierdzi zawodnik. – Nie chcę spocząć na laurach. Zdaję sobie sprawę, że to tylko konsultacje. Oprócz mnie będzie tam wielu świetnych zawodników i każdy z nich będzie chciał pokazać się z najlepszej strony. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać do siebie trenerów i będę mógł regularnie występować z orzełkiem na piersi.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także