Rob Tognoni wystąpi w HRP Pamela

Rob Tognoni Band zagra w HRP Pamela (fot. nadesłane)

 

W poniedziałek 3 kwietnia w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu wystąpi genialny gitarzysta, wokalista i kompozytor – Rob Tognoni.

Zainteresowanie muzyką artysta zawdzięcza siostrze. To dzięki niej słuchał nagrań B.B. Kinga, Billy’ego Thorpe’a & The Aztec, Jimiego Hendrixa czy Black Sabbath. Ogromne wrażenie zrobił na Tognonim również zespół AC/DC. Echa tych inspiracji pobrzmiewają w muzyce artysty. Rob jest również doskonałym showmanem. Pierwsza grupa, w której grał nazywała się Skidrow Boys. Jego zespołowa kariera nie trwała jednak długo. Za namową przyjaciela nagrał kilka utworów i przesłał taśmę demo do Dave’a Hole’a – muzyka bluesowego, który obiecał zaprezentować je wytwórni.

Album, który zrealizował z Davem Holem w 1994 roku, był pierwszym w jego dorobku, który pokrył się złotem. Artysta do tego czasu nagrał kilkanaście płyt. Materiał z ostatniej, noszącej tytuł „Brave”, Rob Tognoni zaprezentuje w czasie poniedziałkowego koncertu. Wirtuozowi gitary towarzyszyć będzie polska sekcja w składzie: Łukasz Gorczyca (gitara basowa) oraz Tomek Dominik (perkusja).

– Rob ma w dorobku wiele płyt, ale ta ostatnia, zarówno w opinii krytyków, jak i jego samego, jest najlepsza – komentuje Łukasz Gorczyca. – Między innymi z tego powodu koncert w zaprzyjaźnionym z Robem toruńskim klubie zapowiada się wyjątkowo.

Wieczór otworzy pochodząca z Płocka formacja Klub Zdesperowanych Romantyków (KZR). W swojej twórczości grupa lawiruje między popem a rockiem alternatywnym. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.