Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Rodzice niepełnosprawnych dzieci protestowali przed kancelarią premier Ewy Kopacz
Michał Ciechowski 16 stycznia, 2015, 0:33 Aktualności
kopacz-016-piecyk
Rodzice domagali się od premier Ewy Kopacz poprawy warunków życia i leczenia dla swoich niepełnosprawnych dzieci (fot. Łukasz Piecyk)

Likwidacja barier architektonicznych, pomoc opiekunom dzieci niepełnosprawnych, dostęp do rehabilitacji i specjalistów bez kolejek – to tylko część postulatów, z którymi do premier Ewy Kopacz pojechali rodzice niepełnosprawnych dzieci z Kujaw i Pomorza.

Protest rozpoczął się przed kancelarią premier Ewy Kopacz, następnie przeniesiony został przed budynek Sejmu RP. Wśród osób domagających się lepszej opieki dla swoich pociech była Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Kuby z Torunia.

Rodzice od zeszłego roku rozmawiają o swoich postulatach z rządem, jednak ich głos przestał być brany pod uwagę – mówi „Gazecie Prawnej” Iwona Hartwich. – Decydujący głos w negocjacjach mają fundacje i stowarzyszenia, w większości związane z ministerstwem zdrowia.

Protestujący domagali się spotkania z premier Ewą Kopacz, chcąc przekazać jej swoje postulaty. Zamiast niej, wyszła wiceminister pracy i polityki społecznej, Elżbieta Seredyn.

– Nasze postulaty rząd zna już od sześciu lat – podsumowuje mama Kuby. – Dalej nic nie robi. Będziemy co miesiąc przyjeżdżać do Warszawy, a piątego maja, w Międzynarodowym Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, zaprezentujemy swoje hasła w Brukseli!


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także