Rowerowa Masa Krytyczna przypomni o widoczności na drodze

- Dni w tym okresie są krótkie, szybko zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno – podkreśla Joanna Jaroszyńska ze Stowarzyszenia Rowerowy Toruń (fot. nadesłane)

„Rowerzysto – bądź widoczny” to hasło przewodnie Rowerowej Masy Krytycznej, która odbędzie się w sobotę, 7 listopada 2015. Start Rynek Nowomiejski w Toruniu, godz. 17.00.
Listopadowy przejazd ma przypomnieć o obowiązku używania oświetlenia rowerowego zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym.

Dni w tym okresie są krótkie, szybko zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno – podkreśla Joanna Jaroszyńska ze Stowarzyszenia Rowerowy Toruń. – Jadąc rowerem bez żadnego oświetlenia jest się niewidocznym dla innych uczestników ruchu. Dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze i zwiększyć komfort podróży – pamiętajcie białe lub żółte światło z przodu, czerwone z tyłu.

Rower to całoroczny środek transportu i z powodu chłodniejszej aury nie trzeba rezygnować z codziennych dojazdów do szkoły, pracy, czy na zakupy. Warto pamiętać o czapce, rękawiczkach i szaliku, a jeśli pada deszcz o założeniu czegoś przeciwdeszczowego. Tak przygotowanym, można bez problemu podróżować przez cały rok, przy okazji zapewniając sobie niezbędną dawkę ruchu i dbając o kondycję.

Trasa sobotniego przejazdu będzie liczyć około 15 km i wiedzie m.in. ul. Grudziądzką, Bażyńskich, Lelewela, Legionów, Trasą Średnicową Północną, Chrobrego i Bulwarem Filadelfijskim.

rowerowa_2