Rozbój na ul. Dominikańskiej w Toruniu. Sprawcy zatrzymani

Prokurator zdecydował, że do zakończenia postępowania zatrzymani będą musieli stawiać się na komisariacie w ramach dozoru Policji (fot. Łukasz Piecyk)

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które podejrzane są o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło pod koniec maja tego roku. Teraz 28-latce i jej o 4 lata starszemu partnerowi grozi do 12 lat więzienia.

– W piątek, 30 maja, do toruńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że dzień wcześniej został napadnięty na ul. Dominikańskiej – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, rzecznik toruńskiej policji. – Pokrzywdzony poinformował, że znani mu z widzenia mężczyzna i kobieta podeszli do niego i zażądali od pieniędzy. Zagrozili, że jeśli tego nie zrobi to zostanie pobity.

Zgłaszający w obawie o swoje zdrowie i życie wydał napastnikom kilkadziesiąt złotych. Dzięki rysopisowi sprawców, kryminalni ustalili, że kobieta i mężczyzna, którzy mogli dokonać tego rozboju byli legitymowani przez patrolujących starówkę funkcjonariuszy tego samego dnia, krótko po zdarzeniu.

Zatrzymani nie mają stałego miejsca zamieszkania. Pomimo tego policjanci szybko ustalili ich miejsce pobytu. Bandycki duet trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszeli zarzut rozboju. Obydwoje byli już wcześniej notowani – kobieta za paserstwo mężczyzna m. in. za włamania.