Rozbójnicy z ul. Gagarina nie unikną kary

Prokurator postawił mężczyznom zarzut rozboju. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności

Do 12 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom podejrzanym o rozbój na ul. Gagarina w Toruniu. Do czasu zakończenia postępowania będą musieli stawiać się na komisariacie w ramach dozoru policji.

W piątkowy wieczór dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju na ulicy Gagarina. Dwoje 21-letnich mężczyzn zastąpiło drogę cykliście. Rowerzysta został wywrócony na ziemię, po czym rozbójnicy zabrali mu rower. Na miejsce został wysłany patrol policji, który zauważył jednego z mężczyzn, wraz z kradzionym rowerem, w okolicy Szosy Bydgoskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił on do policyjnego aresztu.

Policjanci, po zebraniu dowodów, zatrzymali drugiego z mężczyzn. Obydwaj są mieszkańcami Bydgoskiego Przedmieścia. 21-latkom zostały postawione zarzuty rozboju. Dodatkowo pierwszy z nich odpowie również za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Skradziony rower, warty kilkaset, wrócił już do prawowitego właściciela. Rozbójnikom grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.