Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Rozbudowa Zespołu Szkół nr 14 w Toruniu
Martyna Joachimiak 3 grudnia, 2015, 1:12 Aktualności
nowy_segment_szkolny_dla_zs_nr_14_w_toruniu__14490471131845
Budowa, która rozpoczęła się w tym roku, związana jest z wciąż rosnącą liczbą mieszkańców lewobrzeżnej części miasta (fot. torun.pl)

Zakończyły się pierwsze prace budowlane przy Zespole Szkół nr 14 w Toruniu. Budowlańcy postawili mury i stropy nowego segmentu dydaktycznego szkoły przy ul. Hallera.
Budowa, która rozpoczęła się w tym roku, związana jest z wciąż rosnącą liczbą mieszkańców lewobrzeżnej części miasta. Szkoła powiększy się o siedem klas, wielofunkcyjną aulę, pokój nauczycielski i szatnię. Nowy segment będzie połączony z istniejącym budynkiem łącznikiem wraz z windą zewnętrzną na poziomie dwóch kondygnacji.

– Mury, stropy i wewnętrzne ściany działowe nowego segmentu szkoły są już gotowe. Powstał również łącznik pomiędzy starą i nową częścią szkoły – mówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia. – Teraz wykonawca zajmie się pracami tynkarskimi, montażem instalacji wewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej oraz windy zewnętrznej przy łączniku.

Całkowity budżet zadania to 3,5 mln zł, z czego w 2015 roku przeznaczono 1,5 mln zł, a w 2016 będzie to kwota 2 milionów złotych. Różnica to środki przewidziane na termomodernizację istniejącego budynku dydaktycznego oraz zakup wyposażenia do nowego skrzydła. Całość ma być gotowa w lipcu 2016 r.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także