Rozdanie nagród w konkursie „Ośmiu wspaniałych”

Organizatorami konkursu są Wydział Edukacji UMT i Młodzieżowy Dom Kultury. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski (fot. Adam Zakrzewski)

Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczy odznaki Wspaniałego, dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Celem plebiscytu jest poszukiwanie i prezentacja wyróżniających się, wartościowych postaw nastolatków oraz upowszechnianie wolontariatu.

Nagrody zostaną wręczone 8 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Oceny i wyboru laureatów komisja dokonała, 5 marca 2014 r.

W  XIX edycji konkursu komisja wyłoniła „Wspaniałych”:

• Emilia Filipska – VII Liceum Ogólnokształcące
• Malwina Gajewska – Gimnazjum Nr 29 w ZSO nr 2
• Katarzyna Jankowska – ZSPS i VIII Liceum Ogólnokształcące
• Patrycja Mondraszewska – Gimnazjum Nr 29 w ZSO nr 2
• Halina Rzewuska – Gimnazjum Nr 9 w ZS nr 9

Decyzją jury w eliminacjach ogólnopolskim, które odbędą się w Warszawie 10-11 kwietnia 2014 r. Toruń będzie reprezentować Katarzyna Jankowska.

Toruńscy „Wspaniali” wezmą udział w Gali Ogólnopolskiej Finału Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”, która w tym roku odbędzie się w Kamieniu Pomorskim 6-8 czerwca 2014 r. Podczas uroczystości spotkają się laureaci z całej Polski i zostanie przedstawiona Ogólnopolska Ósemka Wspaniałych.

Uroczystość finałowa XIX toruńskiej edycji konkursu odbędzie się 8 kwietnia 2014 roku o godz. 14.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Laureaci konkursu otrzymają z rąk Prezydenta Miasta – Michała Zaleskiego odznaki Wspaniałego, dyplomy i nagrody.