Rozdano nagrody w VI Wojewódzkim Konkursie im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ,,Oni tworzyli naszą historię”

Gen. prof. Elżbieta Zawacka będzie miała także swój pomnik w Toruniu. Jego odsłonięcie planowane jest we wrześniu (fot. Anna Jankowska)

Już po raz szósty rozdano nagrody w konkursie „Oni tworzyli naszą historię”. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 19 marca w Dworze Artusa.

Wojewódzki Konkurs im. gen. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczestnicy wysyłają prace pisemne w wybranej przez siebie kategorii: „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny”.

W tym roku laureatów nagrodził także Instytut Pamięci Narodowej.

Na podsumowaniu każdy gość otrzymał bezpłatnie egzemplarz książki pod tym samym tytułem, która zwiera prace laureatów poprzednich pięciu konkursów.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Fot. Anna Jankowska