Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Rubinkowo: Mężczyzna podpalił drzwi sąsiada
Martyna Joachimiak 8 grudnia, 2015, 22:32 997 Aktualności Blokowisko
policja_piec-2
Prokurator nałożył na mężczyznę nakaz zgłaszania się do Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo cztery razy w tygodniu. (fot. Łukasz Piecyk)

Nawet do 15 lat więzienia grozi mężczyźnie, który podłożył pod drzwi swojego sąsiada ogień. Zdarzenie miało miejsce na toruńskim osiedlu Rubinkowo I.

Jak ustaliła policja, w sobotę 5 grudnia ok. 22:00 doszło do sąsiedzkiej sprzeczki. Awantura była na tyle poważna, że padły groźby pozbawienia życia. Jeden z awanturników podłożył ogień pod drzwi swojego sąsiada.

– Wezwany w tej sprawie biegły stwierdził, że pożar, który wywołał 28-latek zagrażał życiu, zdrowiu oraz mieniu w wielkich rozmiarach. – relacjonuje podinsp.Wioletta Dąbrowska Oficer Prasowy KMP w Toruniu – Jak się okazało, sprawca w przeszłości był karany za czyny podobne, a tych ostatnich dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy.

Sprawca został zatrzymany w poniedziałek 7 grudnia. Prokurator nałożył na niego nakaz zgłaszania się do Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo cztery razy w tygodniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty: zniszczenia mienia poprzez podpalenie, który to pożar zagrażał życiu, zdrowiu innych osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach, ma zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym. Nie wolno mu również opuszczać kraju.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także