Rubinkowo: rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni grozili 14-latkowi

W ostatnim czasie zatrzymani dopuścili się kilku podobnych przestępstw (fot. policja)

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 17- i 20-latkowi, którzy próbowali dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na szczęście zdarzenie zauważyli policjanci, którzy natychmiast podjęli interwencję.

– Dzisiaj kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód dwóch sprawców licznych rozbojów – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Do ostatniego zdarzenia jakiego dokonali doszło w miniona środę.

Około godz. 16.00 patrol dzielnicowych z Rubinkowa przejeżdżający ul. Ligi Polskiej w lusterku wstecznym radiowozu zaobserwował dziwne zachowanie dwóch mężczyzn względem nastolatka. Jak się okazało intuicja nie zawiodła stróżów prawa.

– W tym miejscu doszło do próby  rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – dodaje podinsp. Dąbrowska. – Jeden z dwóch zatrzymanych groził nożem 14- letniemu chłopcu, chcąc wymusić na nim wydanie telefonu komórkowego.

Natychmiast po zatrzymaniu 17 i 20 -latek trafili do komisariatu na Rubinkowie, a następnie do policyjnego aresztu. Kryminalni po przeanalizowaniu spraw z poprzedniego okresu udowodnili sprawcom dokonanie jeszcze czterech  innych czynów.

– Ci sami mężczyźni w poniedziałek, około 11.30 przy ul. Olsztyńskiej,  zaczepili małoletniego chłopca i również zażądali od niego wydania  telefonu – podsumowuje rzeczniczka. – Następnego dnia na przystanku przy ul. Rydygiera kolejnemu nastolatkowi zabrali łańcuszek z medalikiem, a jego koledze próbowali zabrać telefon komórkowy. Ta czynność również nie doszła do skutku. Jeszcze tego samego dnia około godz.. 13.00 zaczepili kolejnego nastolatka przy ul. Olsztyńskiej i zabrali mu telefon. Tego zdarzenia jednak opiekunowie chłopca jeszcze nie zgłosili organom ścigania.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za dokonane rozboje za co może im grozić do 12 lat więzienia.