Rubinkowo: w piwnicy policjanci odnaleźli narkotyki

Fot. policja

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 29 latek, u którego policjanci odnaleźli  334 gramów marihuany i ponad 8 gramów haszyszu. Śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilość narkotyków i udział w ich obrocie. Nadal grozi mu  nawet do  12 lat więzienia.

– Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo doprowadzili do Sądu Rejonowego w Toruniu 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udział w ich obrocie – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Sąd, po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego  zgromadzonego przez śledczych, przychylił się do wniosku złożonego przez prokuratura Prokuratury  Rejonowej Toruń – Wschód i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Przypomnijmy:

W dniu 9.03.2017 około godziny 9:40 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy wykonujący czynności na naszym terenie podczas kontroli piwnic przy ul. Dziewulskiego natrafili na dziwnie zachowującego się mężczyznę.

– Ten na widok funkcjonariuszy schował się w jednym z podziemnych boksów, a następnie zamknął drzwi od środka – dodaje podinsp. Dąbrowska. – Policjanci dodatkowo wyczuli woń palonej marihuany. Pukali do  piwnicy jednak pomimo kilkakrotnych wezwań do otwarcia mężczyzna nie chciał tego uczynić. W końcu przytaczane przez mundurowych argumenty przemówiły do niego i zrezygnowany dobrowolnie otworzył.

Policjanci zauważyli w piwnicy kilka telefonów komórkowych, pieniądze, komputer oraz kilka pęków kluczy. Funkcjonariusze odnaleźli też skrytkę znajdującą się obok tego pomieszczenia, w której znajdowały się woreczki strunowe z zawartością zielonego suszu. Przechodząc obok kolejnych boksów ponownie wyczuli woń marihuany. Zawiadomili dyżurnego komisariatu na Rubinkowie, który skierował na miejsce kryminalnych i przewodnika z psem służbowym.

– Jak się okazało wśród zabezpieczonych kluczy, którymi dysponował 29 latek odnaleziono te pasujące do innych pomieszczeń – podsumowuje rzecznik KMP. – W jednym z nich policjanci ujawnili kolejny  susz roślinny o wadze ponad 308 gram i brunatną substancję o wadze ponad 8 gramów. Do tego wagę elektroniczną, woreczki strunowe i  folie aluminiowe. Wszystkie znalezione substancje poddano wstępnym testom. Susz roślinny wykazał cechy charakterystyczne dla marihuany, a brunatna substancja  dla haszyszu.

Mężczyzna trafił do komisariatu na Rubinkowie, a następnie do policyjnego aresztu. Grozi mu  do 12 lat więzienia.

Posted Under