Rubinkowo: zatrzymany za posiadanie narkotyków

Mężczyzna trafił już do aresztu (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy kryminalni zatrzymali i doprowadzili do sądu 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze zatrzymali go w piątek. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, morfinę i marihuanę, zaś w jego mieszkaniu policjanci odnaleźli exctasy.

– W piątek krótko po godz. 20:00 mundurowi z komisariatu na toruńskim Rubinkowie patrolując rejon ul. Mossakowskiego zauważyli na parkingu osobowego seata – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – W aucie siedziało dwóch mężczyzn. Policjanci postanowili skontrolować samochód i jego pasażerów. Podczas legitymowania mężczyzn funkcjonariusze zauważyli, jak kierowca wyrzucił pod samochód jakiś przedmiot. Jak się okazało był to worek z białym proszkiem.

Wewnątrz auta mundurowi odnaleźli kolejne paczuszki z białym proszkiem i zielonym suszem roślinnym oraz wagę elektroniczną. Obydwaj mężczyźni – 30-letni kierowca oraz pasażer, trafili do policyjnego aresztu.

– Kryminalni ustalili, że narkotyki należały do kierowcy auta – dodaje funkcjonariusz. – Wstępne testy wykazały, że w zabezpieczonych woreczkach znajduje się blisko 100 gramów różnego rodzaju narkotyków. Była tam amfetamina, morfina i marihuana. W mieszkaniu zajmowanym przez 30-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne zabronione prawem substancje, między innymi exctasy o wadze ponad 2,5 grama.

Mężczyzna był już karany za przestępstwa narkotykowe, więc odpowie w warunkach tzw. recydywy. Może mu grozić do 15 lat więzienia. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.