Rusza jesienna edycja akcji „Toruń Za Pół Ceny”!

Fot. nadesłane

Pięćdziesięcioprocentowe zniżki u 210 partnerów – tak wygląda jesienna, trzynasta odsłona akcji Toruń Za Pół Ceny, która trwa od piątku do niedzieli. Wśród partnerów wydarzenia są kawiarnie, restauracje, a także Teatr im. W. Horzycy.

Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w Toruniu w 2010 roku. Od czterech lat udział w niej można wziąć dwa razy w roku – wiosną oraz jesienią, przy okazji inauguracji oraz wieńczenia sezonu turystycznego. Z edycji na edycję zainteresowanie przedsiębiorców akcją stale rośnie. W tegorocznej bierze udział 210 partnerów.

– Zachęcamy wszystkich, którzy w ten weekend będą w Toruniu – zarówno mieszkańców jak i gości – aby wziąć udział w tej rekordowej akcji. Dotychczasowe jej oceny, które pojawiają się w ankietach uczestników są dobre i bardzo dobre, co pokazuje, że akcja jest udana, dzięki czemu zainteresowanie nią rośnie – mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej promocyjny weekend prezydent Michał Zaleski.

Toruń Za Pół Ceny jest największą tego typu akcją rabatową w Polsce – włącza się w nią więcej partnerów niż w Gdańsku, Poznaniu czy organizowanej w Bydgoszczy akcji Metropolia Za Pół Ceny.

– Przed nami 13. edycja rozpoczynająca się 13. w piątek. Pierwszy raz przesunęliśmy akcję na połowę października, dzięki czemu z ofertą Torunia mogą zapoznać się studenci, którzy przyjeżdżają do miasta po wakacjach. Październikowa akcja cieszy również przedsiębiorców, którzy mogą przyciągnąć uczestników już poza wysokim sezonem turystycznym – wyjaśniła Monika Dejnecka, projektant działań promocyjnych z toruńskiego Meloradia, współorganizatora akcji.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, wśród partnerów wydarzenia są zarówno restauracja, kawiarnie, kluby, sklepy czy salony kosmetyczne. Na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się długo wyczekiwanej oferty związanej z transportem autobusowym. W tej edycji będzie można skorzystać z 50% rabatu na bilety komunikacji miejskiej – zwykłe, ulgowe oraz weekendowe – o ile kupimy je za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Skycash – do pobrania na smartfony.

Oprócz lokali gastronomicznych, w akcję włączył się także teatr im. W. Horzycy. W niedzielę, o godzinie 18.00 na dużej scenie wystawiony zostanie spektakl „Nieskończona historia” w reż. Małgorzaty Warsickiej. Bilety nabyć można również w promocyjnej cenie. Ich liczba jest jednak ograniczona.