Rusza projekt „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”. Do rozdania jest 10 milionów

zansę na udział w przedsięwzięciu mają bezrobotni zarejestrowani w powiatowym urzędzie pracy - podkreśla marszałek Piotr Całbecki (fot. Adam Zakrzewski)

Ponad pół tysiąca osób bezrobotnych z województwa kujawsko-pomorskiego będzie mogło ubiegać się w 2015 roku o wsparcie na podjęcie działalności gospodarczej. Wszystko za sprawą projektu „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”. Na cel ten przeznaczono 10 mln zł.

Jak poinformował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, projekt „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego” skierowany jest do osób z pomysłem na własną firmę, którym brakuje środków na podjęcie działalności gospodarczej.

– Szansę na udział w przedsięwzięciu mają bezrobotni zarejestrowani w powiatowym urzędzie pracy, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy – dodał marszałek.

Osoby, które będą mogły ubiegać się o wsparcie, to m.in. osoby do 25. lub powyżej 50. roku życia, kobiety, osoby niepełnosprawne oraz długotrwale bezrobotne.

Każdy uczestnik projektu objęty zostanie pomocą z zakresu doradztwa zawodowego, a także weźmie udział w szkoleniu  „ABC przedsiębiorczości”. Chętni do wzięcia udziału w przedsięwzięciu będą mogli złożyć wniosek o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności gospodarczej w wysokości do 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

– Udział w tegorocznym projekcie mogą wziąć 534 osoby bezrobotne – informuje Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. – Do rozdysponowania jest nie mniej niż 431 dotacji na uruchomienie działalności gospodarczej. Na ten cel zarząd województwa przeznaczył 10 mln zł.