Rusza punkt gastronomiczno-prasowy przy al. Solidarności [Zdjęcia]

Według założeń inwestorów kawiarenka i salonik prasowy będą początkowo czynne od godz. 5.30 do 22.00 (fot. Adam Zakrzewski)

W piątek, 10 października podwoje dla pasażerów otworzył punkt gastronomiczno-prasowy w alei Solidarności.

Jednym z elementów przebudowy alei Solidarności była likwidacja dotychczasowego pasażu handlowego, złożonego z plastikowych kiosków typu „szczęki”.

W ich miejsce zaprojektowano dla wygody pasażerów nowoczesny punkt prasowo-gastronomiczny. Jego dzierżawcy i inwestorzy zostali wyłonieni w przetargu – zostali nimi toruńscy przedsiębiorcy Karol Bartkowski i Dariusz Stogowski. W budynku powstał salonik prasowy, a także „Doppio” – kawiarenka z tarasem, serwująca kawę i desery kawowe, kanapki na ciepło i zimno oraz drobną galanterię piekarniczą, m.in. ciastka, drożdżówki oraz wypiekane na miejscu croissanty. W aranżacji wnętrz dominują kolory natury i szkło. Przy kawiarence powstał też otwarty taras o powierzchni 100 m kw. W obiekcie mieści się bankomat i toalety, w tym specjalnie przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Według założeń inwestorów kawiarenka i salonik prasowy będą początkowo czynne od godz. 5.30 do 22.00, później w zależności od zainteresowania klientów.

Fot. Adam Zakrzewski