Rzucali kamieniami w pociągi

Fot. Łukasz Piecyk

Dwaj nieletni urządzili sobie zabawę poprzez rzucanie kamieniami w przejeżdżające pociągi. W jednym z nich wybili szybę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety teraz chłopcy zamiast cieszyć się wakacyjną beztroską będą czekać na decyzję sądu w ich sprawie. 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 21:30. Dyżurny Komisariatu Policji Toruń Podgórz odebrał telefon od dyżurnego Straży Ochrony Kolei. Poinformował on  policjanta, że jeden z pociągów relacji Inowrocław Toruń został obrzucany kamieniami i doszło do uszkodzenia dolnej szyby bocznej w tym pociągu.

– Dyżurny w miejsce opisane przez strażników kolei, skąd miały padać  kamienie natychmiast wysłał policjantów na interwencję – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Gdy mundurowi  tam podjechali zauważyli chłopców, którzy rzucali w kolejny przejeżdżający pociąg. Obaj nieletni zostali zatrzymani. To 16 i 13 letni mieszkańcy tamtej dzielnicy. Zaraz po ujęciu trafili do komisariatu skąd musieli ich odebrać rodzice.

Policjanci całość zgromadzonego materiału przekażą do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie chłopców.

– Zbliżają się wakacje. To czas kiedy nasze dzieci mają więcej wolnego czasu i same próbują sobie go wypełnić – podkreśla podinspektor. – Zanim wyjdą z domu rozmawiajmy z nimi jak zamierzają spędzać czas i starajmy się mieć nad nimi jak największą kontrolę. Rozmawiajmy o bezpieczeństwie podczas spotkań z rówieśnikami i niebezpiecznych zachowaniach jak używki lub dopalacze. Starajmy się wyrobić w nich poczucie odpowiedzialności za własne czyny.

Posted Under