Sąd oddalił apelację stalkera nękającego znaną toruńską aktorkę

Mieszkający w Toruniu mężczyzna, przez ponad dwa lata nękał aktorkę korespondencją na temat jej rodziny oraz samej artystki (fot. oficjalna strona artystki)

Sąd odwoławczy oddalił apelację 51-letniego Piotra P. – stalkera, który przez ponad dwa lata nękał Małgorzatę K., popularną aktorkę, pochodzącą z Torunia. Prawomocne orzeczenie nakazuje mężczyźnie przez 10 lat trzymać się z dala od artystki oraz jej rodziny.

Sąd orzekł, że Piotr P. nie może zbliżać się do aktorki na mniej niż 150 m., a także znajdować się tam, gdzie Małgorzata K. pojawi się publicznie.

– Skazany nie może przebywać na spektaklach, w których gra Małgorzata K., a także na występach estradowych – mówił podczas ogłaszania wyroku sędzia. – Zakaz dotyczy także przebywania w pobliżu planów filmowych czy innych miejsc, w których aktorka odbywa próby.

Za złamanie któregoś z warunków postawionych przez sąd, mężczyzna będzie musiał pójść do więzienia na sześć miesięcy. Stalker, otrzymał karę 4-lat pozbawienia wolności w zawieszeniu właśnie na 6 miesięcy. Oprócz tego musi zapłacić 1,5 tys. zł. grzywny.

Mieszkający w Toruniu mężczyzna, przez ponad dwa lata nękał aktorkę korespondencją na temat jej rodziny oraz samej artystki. Stalker natarczywie do niej dzwonił, a także próbował dostać się do mieszania jej rodziców na toruńskim osiedlu Rubinkowo. Ponadto wypytywał sąsiadów o informacje dotyczące aktorki.