Saxmania 2017

Koncerty z cyklu Saxmania to już stałe wydarzenie w toruńskim kalendarzu imprez kulturalnych. Także i w tym roku Dariusz Zaleśny, pomysłodawca wydarzenia i muzyk-saksofonista, zaprasza na wielkie święto saksofonu, które jak zwykle odbędzie się w Dworze Artusa.

Koncert rozpocznie występ Mileny Górzewskiej, która wykona standardy saksofonowej muzyki klasycznej: Rapsodię Claude Debussy’ego na saksofon altowy i fortepian oraz Historie Tanga Astora Piazzolli na saksofon sopranowy.

W drugiej części Kwartet Saksofonowy SAX 4 EVER zaprezentuje klasyczne utwory muzyki saksofonowej oraz transkrypcje muzyki barokowej i rozrywkowej takich kompozytorów jak: J. S. Bach, J. F. Haendel, E. Bozza czy G. Gershwin.

Usłyszymy również Fascynacje Dariusza Zaleśnego, któremu towarzyszyć będą pianista Tomasz Gust
i kontrabasista Antek Olszewski. Zabrzmią starannie wyselekcjonowane przez wykonawców utwory, które nakreśliły drogę artystycznego rozwoju lidera. Znajdziemy tu standardy muzyki saksofonowej, kompozycje współczesne oraz wielkie dzieła jazzowe gigantów saksofonu takich jak: Phill Woods, Charlie Parker, John Coltrane, Joshua Redman, Jan Garbarek, Michael Brecker, Joe Henderson czy Kenny Garrett – w nowej szacie aranżacyjnej autorstwa tria.

Wystąpią:

Dariusz Zaleśny Trio:
Dariusz Zaleśny – saksofony, konferansjer
Tomasz Gust – fortepian
Antek Olszewski – kontrabas
Milena Górzewska – saksofon sopranowy i altowy

SAX 4 EVER
Milena Górzewska – saksofon sopranowy i altowy
Julia Szczerbińska – saksofon altowy
Adam Cackowski – saksofon tenorowy
Karol Lisiński – saksofon barytonowy

13 stycznia 2017 r. / piątek / godz. 19:00 / Dwór Artusa / Sala Wielka
Bilety: 20/30 zł