„Secesja kujawsko-pomorska” – wystawa fotograficzna w Książnicy Kopernikańskiej

Wystawa nawiązuje do albumu "Secesja w województwie kujawsko-pomorskim" (fot. nadesłane)

Filia nr 14 Książnicy Kopernikańskiej zaprasza na wystawę fotograficzną „Secesja kujawsko-pomorska”. Fotografie na wielkoformatowych planszach przedstawiają nie tylko secesyjne budynki, ale również rozmaite detale architektoniczne, często niezauważane przez mieszkańców i turystów. Ekspozycja będzie czynna od 10 do 31 marca.

Wystawa nawiązuje do albumu „Secesja w województwie kujawsko-pomorskim” wydanego przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją ICIMSS przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zobaczymy na niej fotografie, które uzupełniają to wydawnictwo. Ich autorami są członkowie ICIMSS: Piotr Kożurno i Marek Wieczorek.

W trakcie gromadzenia materiału przekonali się, że secesja to nie tylko Bydgoszcz. Ciekawe zabytki znaleźli również w Toruniu, Brodnicy, Chełmży, Chełmnie, Wąbrzeźnie, Golubiu-Dobrzyniu, Mogilnie, Gniewkowie, Kowalewie Pomorskim i Włocławku. Rezultat ich pracy można oglądać w „Europeanie”.

Ekspozycja będzie czynna w godzinach otwarcia placówki: w poniedziałki, wtorki i czwartki od 12 do 18, w środy od 11 do 15, w piątki od 8.30 do 16.