Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Sekretarz Sądu Rejonowego w Toruniu skazana na 5 lat za próbę morderstwa
Michał Ciechowski 3 lipca, 2014, 19:37 Aktualności Miasto
policja_piec-2
Toruński Sąd Okręgowy utajnił proces, kierując się ważnym interesem chłopca i jego najbliższych (fot. Łukasz Piecyk)

Sekretarz z Sądu Rejonowego w Toruniu została skazana na pięć lat więzienia za próbę zamordowania 13-miesięcznego chłopca. Maria M. dostała ponadto długotrwały zakaz zbliżania się do niego i jego rodziny. Kobieta na uprawomocnienie wyroku czeka w areszcie.

Malec jest synem mężczyzny, który ma nieślubne dziecko z córką Marii M. Prawdopodobnie, negatywne uczucia skierowane w stronę dziecka, skłoniły sprawczynię do tak drastycznych kroków. Sekretarz sądu w swoim środowisku była postrzegana jako bardzo dobry pracownik, z nieposzlakowaną opinią.

Toruński Sąd Okręgowy utajnił proces, kierując się ważnym interesem chłopca i jego najbliższych.

Podczas ogłoszenia wyroku, sędziowie podali sposób, w jaki 54-latka zamierzała pozbawić dziecko życia.

Sędziowie przyjęli, że faktycznie próbowała zamordować dziecko, ale choć grozi za to co najmniej osiem lat więzienia, Maria M. dostała wyrok o trzy lata krótszy. Zdaniem składu orzekającego w tym przypadku nawet najniższa kara przewidziana w kodeksie za tę zbrodnię byłaby niewspółmiernie surowa. Dlatego nadzwyczajnie ją złagodził.

Dodatkowo sąd zabronił kobiecie przez 15 lat kontaktować się z malcem i jego matką oraz zbliżać się do nich na mniej niż 50 m. W ten sam sposób, ale przez osiem lat, chroniona przed Marią M. będzie babka dziecka, a przez 4 lata jego ojciec.

Przypomnijmy:

Do całego zdarzenia doszło na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu.

Maria M. brutalnej napaści na dziecko oraz jego babcię dokonała 3 października 2013r. Wchodząc do ich mieszkania, zaczęła bić 60-letnią kobietę, a chłopca szarpać za ciuszki i wygrażać, że wyrzuci do z 3. piętra przez okno.

Na szczęście 13-miesięcznemu dziecku, poza siniakami i odrapaniami, nic poważnego się nie stało. Zdarzenie było na tyle groźne, że sprawczyni przez cały pobyt w ich mieszkaniu krzyczała do dziecka, że je zabije.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także