Setki weteranów powalczyło w Toruniu [zdjęcia]

25. Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki odbyły się pod honorowym patronatem ministra sportu i turystyki, prezydenta Torunia, marszałka województwa oraz prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (fot. Tomasz Więcławski)

W miniony weekend, na stadionie miejskim przy ul. Bema, odbyły się jubileuszowe, 25. Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki.

Lekkoatleci-weterani w tym roku gościli już w Toruniu dwukrotnie. 28. lutego rywalizowali w 24. Halowych Mistrzostwach Polski. W dniach 22-28. marca w Grodzie Kopernika odbyły się 10. Halowe Mistrzostwa Europy, w których wzięło udział ponad 2100 zawodników z 37 krajów Starego Kontynentu. W ostatni weekend czerwca weterani rywalizowali w mistrzostwach kraju na otwartym stadionie.

Do udziału w zawodach zgłosiło się przeszło 400 sportowców, w tym 80 pań. Najliczniej obsadzone były konkurencje rzutowe. Swój akces do konkursu pchnięcia kulą zgłosiło 107 uczestników, w rzucie dyskiem powalczyło 98 osób! Tłoczno było też na bieżni. Na liście biegu na 100 metrów widniało 89 nazwisk. Niemalże tyle samo osób zgłosiło się do walki na dystansie 200m. Zawodnicy rywalizowali łącznie w 25 konkurencjach i 13 kategoriach wiekowych.