Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Sierpniowe warsztaty w Młynie Wiedzy. Sprawdź co przygotowali organizatorzy!
Inga Kaźmierczak 29 lipca, 2014, 0:19 Kultura i rozrywka
10565179_688587447883244_2321193016677843701_n
W sierpniu na odwiedzających Młyn Wiedzy czeka wiele atrakcji (fot. CN Młyn Wiedzy)

W sierpniu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można skorzystać z dwunastu wakacyjnych warsztatów. Uczestnicy zajęć poznają, m.in. sekrety dźwięku i kolorów, wspólnie z prof. Młynkiem odbędą letnie podróże, odkryją tajniki kosmetyki i polecą w kosmiczną podróż. Organizatorzy przygotowali również dwie, specjalne oferty.

W drugim miesiącu wakacji, Centrum Nauki przygotowało specjalne oferty: oferty „1+2” oraz „2+1”. W ramach jednego biletu można skorzystać z warsztatu i zwiedzania interaktywnych wystaw. W pierwszym przypadku najpierw uczestniczymy w godzinnym warsztacie, a po nim przez dwie godziny możemy zwiedzać osiem interaktywnych wystaw i wystawę fotografii przyrodniczej. W drugim, kolejność jest odwrotna. Oferta dotyczy zajęć przedpołudniowych. Bilety na zajęcia można nabyć w kasie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy ulicy Władysława Łokietka 5 lub w systemie elektronicznej sprzedaży.

We wtorki prof. Młynek zaprosi uczestników do wspólnej chemiczno-artystycznej podróży. Jego asystenci pokażą jak w łatwy sposób przygotować lemoniadę i papierki zmieniające kolor w różnych substancjach chemicznych. Na drugim wtorkowym warsztacie „Zostań zoologiem” zostaną zaprezentowane ciekawostki dotyczące stawonogów oraz gatunków, które można spotkać podczas spaceru po Toruniu i okolicy. Te zajęcia odbędą się w ramach połączonej oferty warsztatów i zwiedzania.

Środowe przedpołudnia w centrum nauki to warsztaty „Burza w szklance wody”. W warunkach laboratoryjnym informatorzy centrum zaprezentują siłę dwóch najpotężniejszych żywiołów: ognia i wody. Podczas popołudniowych zajęć „Magia dźwięków” będzie można zapoznać się ze zjawiskiem powstawania dźwięków i ich przenoszenia w różnych ośrodkach. Będą to jedne z najgłośniejszych warsztatów.

„Magia kolorów” zdominuje czwartki. Uczestnicy zapoznają się ze zjawiskiem widzenia barw i składania kolorów. – Wspólnie przeprowadzimy eksperymenty związane z rozdzielaniem barwników, obserwacją obiektów przez filtry oraz emisją światła przez niektóre substancje mówi Marcin Centkowski. – Kreatywne zajęcia „Bańkowe szaleństwo” będą ucztą dla miłośników puszczania baniek. Uczestnicy zbudują konstrukcje, dzięki którym sprawdzą czy bańki zawsze są okrągłe i poznają podstawowe zjawiska z tym związane – dodaje.

W piątki odbędą się kreatywne warsztaty „Eko Reusing” i „Mały majsterkowicz”. Zajęcia z majsterkowania to okazja do poznania zasad działania urządzeń elektrycznych, zbudowania własnej latarki i ostrzałki. Podczas warsztatów „Eko Reusing” będzie można samodzielnie wykonać doniczki, wazony, wieszaki na biżuterię, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku i zużytych butelek.

Sobotnie przedpołudnia są adresowane do tych, którzy chcą poznać i samodzielnie skonstruować zabawki, którymi bawili się nasi dziadkowie. O godzinie 17.00 rozpoczną się zajęcia „Tajniki kosmetyki”, na których uczestnicy wykonają doświadczenia związane z mydłem, zobaczą jak łatwo i szybko zrobić kosmetyki, które można wykorzystać w codziennej pielęgnacji ciała.

Sierpniowe niedziele zarezerwowano na warsztaty związane z lataniem. Na zajęciach „Latawce, dmuchawce, wiatr” będzie można zbudować tradycyjny latawiec lub w kształcie czworościanu foremnego. Warsztaty „3…2…1…START!” to zajęcia, na których zostanie zaprezentowana budowa rakiet i sposób ich konstrukcji. Uczestnicy samodzielnie zbudują rakietę pneumatyczną lub odrzutową.

 

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także