„Skrzypek na dachu” na deskach toruńskich Jordanek

Fot. materiały prasowe

W sobotę, 18 lutego o godzinie 15.00 i 20.00, Impresariat Artystyczny Adria zaprosi Was na niezwykły musical „Skrzypek na dachu”. Arcydzieło gatunku i największy hit scen muzycznych na całym świecie od lat nie traci ponadczasowego przesłania.

– Spektakl swój sukces zawdzięcza w dużej mierze walorom libretta, które odtwarza atmosferę i koloryt małej żydowskiej wioski z początku XX wieku – opowiadają organizatorzy wydarzenia. – Skrzypek na dachu jest także obrazem przemian w świecie, upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. Na tym tle rozgrywa się historia rodziny Tewjego-mleczarza (Zbigniew Macias) i dramat całej wioski. To także jeden z niewielu musicali, w których mówi się o podstawowych wartościach życia i przemijaniu.

Na scenie zaprezentuje się blisko 100 artystów w otoczeniu wyjątkowej scenografii! Reżyser przedstawienia Teatru Muzycznego w Łodzi, Jan Szurmiej, wiernie odtworzył klimat obyczajowy malutkiej Anatewki gdzieś daleko na Ukrainie i jej żydowskiej społeczności.

Piękne piosenki i brawurowe chóry, znakomita choreografia i stylizowane kostiumy – wszystko to składa się na przedstawienie, doskonale wpisujące się w tradycję niezliczonych realizacji tego musicalu na całym świecie i od lat cieszy się uznaniem łódzkiej publiczności.

  • Reżyseria i choreografia JAN SZURMIEJ
  • muzyka JERRY BOCK
  • libretto JOSEPH STEIN
  • teksty piosenek SHELDON HARNICK
  • przekład ANTONI MARIANOWICZ

„Dowcipna i ciepła opowieść, niezapomniane przeboje, wreszcie niewymuszona mądrość, wreszcie niewymuszona mądrość Tewjego Mleczarza, jego prostota i życie w harmonii z otaczającym światem wzruszają kolejne pokolenia widzów, na długo pozostając w ich pamięci”

Srebrna Łódka (1999)

Bilety w cenie: 90, 120, 150 zł
dostępne:
– CKK Jordanki
– biletyna.pl
– kupbilecik.pl
Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676
Organizator Impresariat Adria Art | adria-art.pl |