Śledztwo ws. zabójstwa w Toruniu: policja ustala nowe informacje

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 grudnia (fot. Adam Zakrzewski)

Wracamy do sprawy zabójstwa 26-latka w Toruniu. Jak informuje policja, przesłuchano już kilkadziesiąt osób, które mogły posiadać istotne informacje na temat wczorajszego, tragicznego zdarzenia na ulicy Gagarina.

Do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wciąż docierają nowe informacje w związku z poszukiwaniami sprawcy zabójstwa młodego mężczyzny przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Wszystko wskazuje na to, że sprawca działał sam. Nie znane są przyczyny tak drastycznego czynu. Policjanci próbują także ustalić to, czy ofiara i sprawca się znali.

– Toruńska prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie zabójstwa 26-latka w nocy z 26 na 27 grudnia – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Do ofiary podeszła osoba, która zadała mu cios ostrym narzędziem i oddaliła się. Obecnie prowadzimy w tej sprawie śledztwo. Liczy się każdy trop, dlatego wciąż prosimy wszystkich świadków zdarzenia o kontakt z najbliższym posterunkiem policji.

Do zabójstwa 26-latka doszło 27 grudnia o godzinie 1.00, przy ulicy Gagarina. Młody mężczyzna został raniony nożem w okolice klatki piersiowej. Mimo szybkiej reakcji funkcjonariuszy policji, później załogi karetki pogotowia i lekarzy, 26-latka nie udało się uratować.