„Sobota z MPO”: przyjdź na festyn i odbierz sadzonki drzew i krzewów

MPO zapewni bezpłatny transport osobom chcącym zwiedzić ZUOK (fot. Łukasz Piecyk)

„Wspólnie zbieramy i segregujemy odpady” – pod taką nazwą odbędzie się tegoroczny festyn pn. „Sobota z MPO” organizowany 10 maja 2014 r. w Toruniu. Na Rynku Staromiejskim, od godziny 10 do 14 będzie można odebrać bezpłatne sadzonki drzew i krzewów. Będzie to również doskonała okazja do zwiedzenia ZUOK.

– Chcemy promować selektywną zbiórkę, prezentując naszym gościom sadzonki drzew i krzewów w zamian za przyniesione surowce wtórne lub zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny –mówi Piotr Rozwadowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu.

W sobotę, na Rynku Staromiejskim, staną kontenery na odpady suche, szkło oraz zużyty sprzęt elektryczny, do których zbierane będą surowce wtórne. Sadzonki otrzymać będzie można za: 3 kilogramy makulatury, 10 butelek szklanych lub plastikowych, za 10 baterii albo za elektrośmieci.

Oprócz kontenerów przy fontannie Flisaka staną również specjalistyczne pojazdy MPO, które będzie można oglądać, a nawet usiąść w kabinie kierowcy. Na gości czekają również konkursy związane z tematyką ekologiczną, a w nich do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na Rynku Staromiejskim nie zabraknie również setek balonów przygotowanych dla najmłodszych uczestników festynu.
– Podczas Soboty z MPO będzie można zwiedzić Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej – zapowiada prezes Rozwadowski. – Nasi pracownicy wcielą się w role przewodników i oprowadzając po ZUOK-u, zdradzą tajniki pracy zakładu. Zachęcamy tym bardziej, że normalnie w trakcie roku ZUOK jest niedostępny dla zwiedzających.

MPO zapewni bezpłatny transport osobom chcącym zwiedzić ZUOK. O godz. 9.30, 10.30, 11.30, 12.30 oraz 13.30 z przystanku MZK na placu Rapackiego (na al. Jana Pawła II po stronie Ślimaka Getyńskiego) do Zakładu kursować będą autobusy MZK. Powrót do centrum Torunia z ul. Kociewskiej możliwy będzie w godzinach: 10.10, 11.10, 12.10, 13.10, 14.00. Do Zakładu można również dojechać własnym transportem.

– Dla wszystkich przyjeżdżających w sobotę 10 maja do ZUOK-u przygotowaliśmy prezent: 5 kilogramów wytwarzanego w Zakładzie, znakomitego środka poprawiającego właściwości gleby TORHUM – mówi prezes.

10_05_Sobota_z_MPO_Torun