Spędź ferie na lodowisku

Zimową przerwę warto spędzić aktywnie. Zajrzyjcie na kryte lodowisko!

Bezśnieżna zima też może być pełna mroźnych atrakcji. Od września w Toruniu sezon rozpoczęło kryte lodowisko Mentor Sport, które codziennie zaprasza do sporej dawki ruchu. Włóżmy na nogi łyżwy, dajmy się ponieść zabawie i sprawdźmy, jakie zaszły na hali zmiany.

Wraz z początkiem sezonu organizatorzy ślizgawek zadbali, aby na lodowisku było ciepło, komfortowo i bezpiecznie. Hala ośrodka Mentor Sport jest dogrzewana, a dla osób towarzyszących, którym jeszcze zbyt chłodno, proponowane są ciepłe koce i gorące napoje. Dla wszystkich dostępne są toalety i zamykane szafki w przestronnych, oznaczonych szatniach.

– Lodowisko w tym sezonie zakupiło również kilkadziesiąt par nowych łyżew i kasków ochronnych – informuje Jarosław Nadolski z działu promocji Mentor Sport. – Tam też można dokupić specjalne higieniczne ochraniacze na stopy. W wybrane dni na ślizgawkach dyżuruje instruktor jazdy na łyżwach, który pomoże początkującym łyżwiarzom.

Oferty specjalne dla rodzin i studentów

Lodowisko ma w tym sezonie specjalne oferty zarówno dla rodzin, jak i studentów oraz dorosłych. Co niedzielę o godzinie 13.00 odbywają się ślizgawki rodzinne, w czasie których na lodzie jest obecny instruktor, tafla rozbłyska kolorowymi światłami, a muzyka jest dostosowana do klimatu rodzinnej zabawy.

– Dodatkową atrakcją są specjalne pneumatyczne figury umieszczone na lodzie, które pozwalają na różnorodną jazdę – komentuje Nadolski. – Z kolei studenci i dorośli mogą skorzystać z oferty ślizgawek wieczornych w każdy czwartek o godzinie 21.00, także w odpowiednim entourage’u.

Pingwiny – pomocnicy

Najmłodszych wspierać będą: Lolek, Mrozek i Sopelek – trzy pingwiny – chodziki, które pozwolą dzieciom uczyć się jazdy na łyżwach. Niebawem dołączą do nich trzy misie, bowiem zainteresowanie jazdą przy „chodzikach” jest ogromne.

Poruszaj się trochę w okresie ferii

W czasie ferii zimowych, czyli od soboty 16 stycznia do niedzieli 31 stycznia, lodowisko Mentor Sport zaprasza codziennie od godz.10.00 do 20.00. Dla oszczędnych przygotowano promocyjne ceny ślizgawek przedpołudniowych – bilet wstępu od godz. 10.00 do 15.00 kosztuje tylko 5 zł.

Ślizgawki na lodowisku Mentor Sport mają szansę stać się hitem tej zimy. Obiekt jest doskonale przygotowany dla amatorów łyżew – zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i mieć mnóstwo energii.