Spędź ferie zimowe w Muzeum Etnograficznym. Sprawdź jakie atrakcje przygotowali organizatorzy

Pogoda płata figle, jednak nie oznacza to, że dzieci będą się nudziły podczas ferii zimowych (fot. sxc.hu)

Ferie zimowe to czas, który dzieci spędzają na zabawach w śniegu. Jeśli jednak pogoda zawiedzie, wybawcą okazuje się komputer i telewizor. Aby temu zapobiec, Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało dla najmłodszych mieszkańców ciekawą ofertę gier i zabaw. Sprawdź szczegóły.

Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim ruszą w poniedziałek, 16 lutego. Pogoda za oknem bywa zmienna, dlatego by zapobiec nudzie, Muzeum Etnograficzne podjęło się organizacji ferii dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Program dla uczestników indywidualnych:

Bajeczne środy dla dzieci w wieku 6-10 lat: spotkania z bajką ludową połączone z działaniami twórczymi, plastycznymi. Start godzina 12.00. Bilety: 3 zł/os. sprzedaż przed zajęciami

– Kociołek ze sztuką dla dzieci od 8 lat: warsztaty twórcze inspirowane sztuką i zdobnictwem ludowym. Dzieci poznają tajniki tradycyjnego folkloru i mogą rozwinąć swoje umiejętności artystyczne. Zajęcia odbędą się a w czwartki 19 i 26 lutego w godzinach 10.00-12.00. Koszt udziału wynosi 10 zł za 2 godziny zajęć. Materiały do zajęć zapewnia organizator.

Program dla grup zorganizowanych:

Gry i zabawy z izby i salonu: w programie salonowe i wiejskie gry i zabawy naszych pradziadków.

Wyginaj śmiało wyobraźnię: twórcze działania na wystawie Mecenas i artyści. Kolekcja sztuki ludowej i nieprofesjonalnej Bolesława i Liny Nawrockich.

Wstęp: 5 zł/os. Jednorazowo grupa może liczyć do 25 osób. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu zwiedzania wystaw i Parku Etnograficznego przez podopiecznych.

Informacje i zapisy możliwe w  Dziale Edukacji, tel. 56 622 89 43.