Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Spędź ferie zimowe w Muzeum Etnograficznym. Sprawdź jakie atrakcje przygotowali organizatorzy
Inga Kaźmierczak 10 lutego, 2015, 12:48 Aktualności Kultura i rozrywka Miasto
1128045_13411558
Pogoda płata figle, jednak nie oznacza to, że dzieci będą się nudziły podczas ferii zimowych (fot. sxc.hu)

Ferie zimowe to czas, który dzieci spędzają na zabawach w śniegu. Jeśli jednak pogoda zawiedzie, wybawcą okazuje się komputer i telewizor. Aby temu zapobiec, Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało dla najmłodszych mieszkańców ciekawą ofertę gier i zabaw. Sprawdź szczegóły.

Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim ruszą w poniedziałek, 16 lutego. Pogoda za oknem bywa zmienna, dlatego by zapobiec nudzie, Muzeum Etnograficzne podjęło się organizacji ferii dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Program dla uczestników indywidualnych:

Bajeczne środy dla dzieci w wieku 6-10 lat: spotkania z bajką ludową połączone z działaniami twórczymi, plastycznymi. Start godzina 12.00. Bilety: 3 zł/os. sprzedaż przed zajęciami

– Kociołek ze sztuką dla dzieci od 8 lat: warsztaty twórcze inspirowane sztuką i zdobnictwem ludowym. Dzieci poznają tajniki tradycyjnego folkloru i mogą rozwinąć swoje umiejętności artystyczne. Zajęcia odbędą się a w czwartki 19 i 26 lutego w godzinach 10.00-12.00. Koszt udziału wynosi 10 zł za 2 godziny zajęć. Materiały do zajęć zapewnia organizator.

Program dla grup zorganizowanych:

Gry i zabawy z izby i salonu: w programie salonowe i wiejskie gry i zabawy naszych pradziadków.

Wyginaj śmiało wyobraźnię: twórcze działania na wystawie Mecenas i artyści. Kolekcja sztuki ludowej i nieprofesjonalnej Bolesława i Liny Nawrockich.

Wstęp: 5 zł/os. Jednorazowo grupa może liczyć do 25 osób. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu zwiedzania wystaw i Parku Etnograficznego przez podopiecznych.

Informacje i zapisy możliwe w  Dziale Edukacji, tel. 56 622 89 43.

 

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także