Spektakl „Mayday” w reż. Krystyny Jandy już w piątek w Toruniu!

Na deskach CKK Jordanki wystąpi m.in. Artur Barciś (fot. nadesłane)

Nie macie pomysłu na piątkowe popołudnie? Mamy dla Was ciekawą propozycję. Już 15 stycznia, o godzinie 17.00 i 20.30 na deskach Centrum Kulturalno-Kongresowego na toruńskich Jordankach, w spektaklu „Mayday” w reż. Krystyny Jandy, wystąpią aktorzy warszawskiego Teatru Och.

A o czym jest spektakl?

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z teatrem – obejrzyj „Mayday”. Jeśli tę przygodę chcesz skończyć, bo zażenował Cię poziom jednego z ostatnio obejrzanych spektakli – obejrzyj „Mayday”. Jeśli jest Ci smutno – obejrzyj „Mayday”. Jeśli jesteś szczęśliwy – obejrzyj „Mayday”. Jeśli jesteś?

Tak właśnie jest z tą teatralną perełką. Trzeba zobaczyć niezależnie od okoliczności, płci czy wykształcenia. Spektakl w reżyserii Krystyny Jandy to prawdziwy majstersztyk. Farsa w najlepszym wydaniu i pełnej krasie.

John Smith (Rafał Rutkowski) jest taksówkarzem. Nie byle jakim – szalenie zaradnym, roztropnym i zorganizowanym. Jakoś tak przypadkiem? ma dwie żony, dwa łóżka, dwa mieszkania. Bogu dzięki, że niedaleko siebie, prawie po sąsiedzku. Przez lata udaje mu się ukrywać swoją tajemnicę i wieść szczęśliwe życie z Mary (Maria Seweryn) i Barbarą (Monika Fronczek). Do czasu?

Wszak nawet dzieci wiedzą, że kłamstwo ma krótkie nogi? Patrząc na nogi Rutkowskiego oczywiście można czuć się oszukanym, ale jak się okazuje, nawet długie nogi nie pomogą w ucieczce przed prawdą.

Lawina nieszczęść nadciąga. Kolejne tragedie czekają już pod drzwiami. Wypadek, dociekliwi inspektorzy policji, siostra zakonna, nimfa i przytulny dom schadzek – można się zapętlić! John Smith ma jednak dużo szczęścia, a przede wszystkim ma niesamowitego przyjaciela, który robi, co może by pomóc Johnowi. Stanley (Artur Barciś) to nieoceniony podręcznik błyskotliwych pomysłów i celnych kłamstw. Jest sobą, swoim synem i przyjacielem jednocześnie. Czego się nie robi dla przyjaciół! Czy to się uda? Czy kłamstwo Johna zostanie zatuszowane? Czy uda się omamić zakochane żony, dziennikarza i inspektorów?
Mayday – farsa Teatru-Och w reż. Krystyny Jandy

Bilety na wydarzenie można kupić poprzez stronę biletyna.pl w cenie od 90 do 150 zł. Organizatorem toruńskiego spektaklu jest Impresariat Artystyczny ADRIA