Spektakl „Uroda życia” na deskach sceny Młodzieżowego Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu

„Uroda życia” to międzynarodowy projekt, przygotowany w ramach projektu Wschód Kultury (fot. nadesłane)

W środę, 7 października o godzinie 19.00, w Młodzieżowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka 3 w Toruniu, odbędzie się spektakl „Uroda życia”, wystawiony przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca i Studio Działań Kreatywnych z Białegostoku.

Jesteś młody, masz marzenia i plany. Pewność, że da się zmienić świat. I da się osiągnąć, to, co nie udało się innym. I wtedy zdarza się coś zaskakującego, co wywraca Twoją egzystencję do góry nogami. Rodzi żal, bunt i pytania, czemu musiało się tak zdarzyć i dlaczego zdarza się to właśnie mnie?

Czym jest uroda życia? Wiecznym zdrowiem, aktywnością i pasmem ciągłych sukcesów? Czy może istnieniem pomimo zdarzeń, nie pozwalającym realizować marzeń i planów, które jeszcze przed chwilą mieliśmy?

Inspiracją dla spektaklu była kariera, ale przede wszystkim zmienność życiowych losów polskiej, pochodzącej z Podlasia, gwiazdy kina przedwojennego Nory Ney. Wielka sława, nagle przerwane pasmo sukcesów, niełatwa dojrzałość aktorki, wreszcie gorzki schyłek jej życia.

„Uroda życia” to międzynarodowy projekt, przygotowany w ramach projektu Wschód Kultury. Autorzy i wykonawcy przedstawienia pochodzą z Polski, Hiszpanii i Białorusi.

Koncepcja i choreografia/ Concept and choreography:  Karolina Garbacik,

Muzyka/ Music: Natasza Topor i Bez Różu Ani Rusz,

Scenografia i kostiumy/ Set design and costumes: Anna Wojtecka,

Multimedia i instalacje/Multimedia and installation: Paweł Dudko,

Kreacja i taniec/ creation and dance: Alicja Gościewska, Anna Łaskarzewska, Olga Skvortsova, Adam Bartoszewicz, Kamil Wawrzuta, Paweł Zaufal.