Sportowy sukces funkcjonariusza z Torunia

Fot. KMP Toruń

Ze srebrnym medalem do Torunia wrócił sierż. szt. Łukasz Latanowicz, który w Dzierżoniowie wciął udział w walce o Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii powyżej 125 kilogramów. Uzyskał wynik 200 kilogramów.

W sobotę 20 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIII Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i KobietZawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

– Do rywalizacji przystąpiło łącznie 90 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Giżycka, Katowic, Kielc, Koszalina, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska czy Nowego Targu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie i Areszt Śledczy w Świdnicy, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020, Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu oraz Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

W walce o Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii powyżej 125 kilogramów stanęli mundurowi różnych służb. Pierwsze miejsce zajął Dawid Olkiewicz reprezentujący Komisariat Policji w Witnicy . Drugie miejsce wywalczył reprezentujący Komendę Miejską Policji w Toruniu sierż. szt. Łukasz Latanowicz. Uzyskał wynik 200 kilogramów. Funkcjonariusz zasila służby kryminalne. Służy w Komisariacie Policji Toruń Podgórz i w wielokrotnie był nagradzany przez przełożonych za realizację zadań służbowych. Trzecie miejsce zajął funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Bielsku, Witold Mojżeszek. Sierżant Latanowicz zapowiada kolejny swój udział w kolejnych zawodach, które mają być organizowane we Wrocławiu.

W Pucharze Polski Służb Mundurowych rywalizowano w 7 kategoriach wagowych (do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg oraz powyżej 125 kg ) oraz 3 OPEN (Kobiety, Senior, Weteran). Ponadto zawodnicy zdobywali także punkty do klasyfikacji drużynowej. W XIII Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa konkurowano w 8 kategoriach wagowych (do 67,5 kg, do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg oraz powyżej 125 kg) oraz 5 OPEN (Kobiety, Młodzik, Junior, Senior, Weteran). W kategoriach OPEN o zwycięstwie decydowały punkty liczone według formuły Wilks’a. Wraz z kolejnymi kategoriami wagowymi rosły ciężary podnoszone przez zawodników. Kibice, którzy obserwowali zmagania uczestników, wielokrotnie mogli obserwować ich walkę ze sztangą o ciężarze przekraczającym 200 kg. Największym ciężarem podniesionym podczas sobotniej rywalizacji było 240 kg. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Posted Under