Sportowy weekend w Toruniu. Na co warto się wybrać?

Danny Gibson to najskuteczniejszy zawodnik Twardych w tym sezonie. Czy poprowadzi swój zespół do zwycięstw z Anwilem i Rosą? (fot. Łukasz Piecyk)

Jedni walczą o jak najlepsze rozstawienie w play-offach, inni w tej fazie rozgrywek już grają, a kolejni dopiero rozpoczynają sezon. Jedno jest pewne. Emocji nie zabraknie!

Na pierwszy ogień pójdzie piłkarska drużyna Pomorzanina Toruń, która rozpocznie swoje spotkanie na stadionie przy ulicy Szosa Chełmińska 75 o godzinie 16.00. Zespół Mariusza Łangowskiego w słabym stylu zainaugurował rundę rewanżową. Sobotni mecz z Gwiazdą Starogród będzie ostatnim dzwonkiem, aby włączyć się do walki o górną część tabeli.

– Wyników nie ma, ale myślę, że nie możemy narzekać na nasz styl gry – twierdzi trener. – W każdym kolejnym pojedynku jesteśmy zespołem lepszym i prowadzimy grę. Stwarzamy sobie wiele sytuacji, lecz nie potrafimy ich wykorzystać. Mam nadzieję, że mecz z Gwiazdą będzie naszym przełamaniem i w końcu poczujemy smak zwycięstwa.

Dwie godziny później w Arenie Toruń swoją pierwszą batalię półfinałową w walce o Orlen Ligę Kobiet rozpoczną siatkarki KT7 CNC Budowlanych Toruń. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki Wisły Warszawa. Minimalnymi faworytkami rywalizacji są Budowlane, które zakończyły rundę rewanżową na drugiej pozycji w tabeli. Siatkarki ze stolicy były trzecie. Drugie spotkanie zostanie rozegrane również w Toruniu i rozpocznie się następnego dnia o godzinie 17.00.

Niedziela jest także od dawna upragnionym dniem przez fanów czarnego sportu. O 19.30 na Motoarenie swój pierwszy domowy mecz w sezonie ligowym 2016 pojedzie żużlowa drużyna Get Well Toruń. Ich przeciwnikiem będzie Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra.

– Przed nami trudne zadanie – twierdzi Robert Kościecha, trener Get Well Toruń. – Imponować może szczególnie forma Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza. Ostatnio zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas zawodów Speedway Best Pairs rozgrywanych w Toruniu. Pozostali zawodnicy to także światowa czołówka. Dodatkowo prowadzeni są przez ikonę żużla, czyli Marka Cieślaka. Będzie trudno, ale nasi żużlowcy również są w bardzo dobrej dyspozycji, a dodatkowo w drużynie panuje świetna atmosfera. Czekają nas wspaniałe zawody.

Wisienką na torcie nadchodzących dni będzie poniedziałkowe spotkanie w Arenie Toruń, w którym Polski Cukier zmierzy się w derbowym pojedynku z Anwilem Włocławek.

– Nie widzę potrzeby podwójnej motywacji zawodników na to spotkanie – mówi trener Polskiego Cukru, Jacek Winnicki. – Będzie to bardzo ważny mecz w perspektywie rozstawienia w rundzie play-off. Nie ma tu już miejsca na słabsze momenty czy gorsze dni, jak to nam się zdarzyło chociażby w pierwszej grze we Włocławku. Chcemy wziąć rewanż za tamto spotkanie i będziemy do tego przygotowani.

Szkoleniowiec częściowo zdradził nam plany przygotowań do derbów.

– Myślę, że dużo będzie zależeć od naszej dyspozycji fizycznej – twierdzi. – Oczywiście, będziemy mieli przygotowaną taktykę, którą postaramy się realizować. Jednak gdy nie będzie siły i woli walki, wtedy nie ma szans na osiągnięcie dobrego rezultatu.

Po spotkaniu z Anwilem Polski Cukier rozegra jeszcze tylko jedno spotkanie w rundzie zasadniczej. Będzie to wyjazdowy mecz z Rosą Radom.

– Nie mam upatrzonego przeciwnika w pierwszej rundzie fazy finałowej – mówi Jacek Winnicki. – Naszym celem jest zwycięstwo w meczach z Anwilem i Rosą. Takie rezultaty dadzą nam dobre rozstawienie przed fazą play-off.

Początek meczu w Arenie Toruń o godzinie 20.40.