Spotkanie miłośników zwierząt w Osadzie Leśnej na Barbarce

Przyjaciele schroniska dla bezdomnych zwierząt w Toruniu spotkają się 18 maja w Osadzie Leśnej na Barbarce. Każdy może przyjść ze swoim pupilem

Piknik będzie szczególnym wydarzeniem zwłaszcza dla psiaków,które mają szansę na znalezienie nowego domu. Wolontariusze i pracownicy toruńskiego schroniska omówią działania, które na co dzień wykonywane są w placówce. Będzie można poznać szczegóły pracy domów tymczasowych oraz otrzymać informacje o zwierzętach aktualnie przebywających w schronisku.

– Mieszka u nas około 350 psów i 50 kotów – mówi Agnieszka Wiśniewska,kierowniczka Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Toruniu. – Przy placówce działa również azyl dla królików, w którym znajduje opiekę 20-30 zwierzaków.Tylko w tym roku trafiło do nas ponad pół tysiąca stworzeń, z czego ponad 400 odnalazło nowy dom.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich właścicieli czworonogów,w szczególności tych, którzy adoptowali zwierzę z toruńskiego schroniska. Mile widziane będą osoby, rozważające decyzję o adopcji pupila.

– Podczas pikniku będzie można poznać niektórych z naszych podopiecznych oraz będzie również można je zaadoptować – dodaje Wiśniewska. – Psiaki będą się wyróżniać w tłumie, ponieważ przystroimy je w charakterystyczne chusty.

Spotkanie na Barbarce to także okazja do „zachipowania” swojego psa i umieszczenia wszystkich jego danych w specjalnej bazie pod adresem www.identyfikacja.pl.

– Chipowanie polega na wszczepieniu pod skórę maleńkiego mikroprocesora z unikatowym numerem, pod którym zarejestrowane będą nasze dane,dostępne oczywiście tylko dla administratora bazy. Jeśli zgubimy naszego psapodczas wakacji, np. na drugim końcuPolski, znalazca w prosty i szybki sposóbbędzie mógł się z nami skontaktować.Podczas pikniku zostanie zorganizowane także tradycyjne ognisko z kiełbaskami, a dla najmłodszych przewidziane są liczne konkursy z nagrodami.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały fundacje i organizacja działające na rzecz ochrony zwierząt i środowiska.Piknik przyjaciół schroniska dla bezdomnych zwierząt w Osadzie Leśnej na Barbarce rozpocznie się 18 maja 20124 r. o godzinie 12.00 i potrwa cztery godziny.