Spotkanie władz Torunia i policjantów z mieszkańcami Podgórza

W pierwszej części mieszkańcy obejrzeli filmy i prezentacje o najważniejszych założeniach tegorocznego budżetu miasta (fot. nadesłane)

W czwartek, w Zespole Szkół nr 15 na toruńskim Podgórzu, odbyła się debata z udziałem mieszkańców i przedstawicieli magistratu. Na spotkaniu nie zabrakło także policjantów. Podczas spotkania funkcjonariusze zbierali informacje o niebezpiecznych.

W pierwszej części mieszkańcy obejrzeli filmy i prezentacje o najważniejszych założeniach tegorocznego budżetu miasta, najważniejszych miejskich inwestycjach oraz zasadach budżetu partycypacyjnego. W części poświęconej na dyskusję z mieszkańcami Podgórza, poruszono kwestie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

– Wszystkie sugestie mieszkańców związane z kompetencjami Policji zostały odnotowane przez funkcjonariuszy i będą uwzględnione podczas planowania organizacji służby oraz działań z zakresu prewencji kryminalnej i przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym społecznie – informuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Podczas spotkania funkcjonariusze zbierali również informacje o niebezpiecznych zjawiskach w ramach tworzenia mapy zagrożeń.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami planowane jest na 22 lutego 2016 r. godz. 17:00 – Dom Muz, ul. Okólna 169.