Spotkanie z podróżnikami w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Dwaj poruszający się na wózku niepełnosprawni podróżnicy spełniają marzenia o dalekich wyprawach (fot. UM Toruń)

Muzeum Okręgowe zaprasza na spotkanie z podróżnikami Michałem Worochem i Maciejem Kamińskim pt. „Nie ma rzeczy niemożliwych”, które odbędzie się 24 października 2014 r. o godz. 17.00 w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Wstęp jest bezpłatny.

Dwaj poruszający się na wózku niepełnosprawni podróżnicy spełniają marzenia o dalekich wyprawach. Zrealizowali podróż autostopem z Madrytu do Warszawy, dotarli do północnej, górskiej części Mongolii, do Indii i na Spitsbergen. W roku 2012 w ramach projektu „Wheelchairtrip” przemierzyli w przeciągu 3 miesięcy 17 735 km, odwiedzając 13 państw na 2 kontynentach. Michał Woroch jest absolwentem grafiki, designerem, montażystą i fotografem. Realizuje projekty aktywizujące osoby niepełnosprawne. Maciej Kamiński to miłośnik natury zajmujący się rolnictwem ekologicznym i promocją zdrowego trybu życia. Jest współzałożycielem fundacji „Torus”.

Spotkanie z podróżnikiem realizowane jest w ramach projektu „Pasja podróżowania. Podróże bez barier” kierowanego do osób niepełnosprawnych i wszystkich zainteresowanych podróżami. Projekt jest cyklem spotkań z niepełnosprawnymi podróżnikami, którzy pokonując własne ograniczenia, dokonują rzeczy imponujących. Jego celem jest uświadomienie odbiorcom, że niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń i dążeń. W ramach cyklu odbyło się spotkanie z Arturem Labbudą, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Nadchodzące spotkania:

  • Michał Woroch i Maciej Kamiński – „Nie ma rzeczy niemożliwych” 24.10.2014, godz. 17.00 Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika – oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, ul. Franciszkańska 9/11
  • Piotr Pogon – „Zachwyt każdym oddechem…” 15.11.2014, godz. 17.00 Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika – oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, ul. Franciszkańska 9/11
  • Jan Mela – gość specjalny, 3.12.2014, godz. 17.00 Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, Rynek Staromiejski 1

michal_woroch