Sprawca ataku na Prezydenta RP na toruńskiej starówce skazany

Do zdarzenia doszło pod ratuszem na Rynku Staromiejskim (fot. Łukasz Piecyk)

Sąd Okręgowy w Toruniu skazał sprawcę ataku na Bronisława Komorowskiego na karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz publiczne przeprosiny. Remigiusz Dominiak miał zaatakować najważniejszą osobę w państwie przy Ratuszu Staromiejskim w czasie jego wizyty w Toruniu w ramach kampanii prezydenckiej.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania napaści na Prezydenta RP i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.

Zdarzenie miało miejsce dwa lata temu – 22 maja 2015 roku. Do incydentu doszło około godziny 11:15 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.  Niespodziewanie do Bronisława Komorowskiego podbiegł mężczyzna trzymający reklamówkę z nieznaną zawartością i próbował go zaatakować. Dzięki szybkiej reakcji BOR mężczyzna został odgrodzony od prezydenta i zatrzymany przez policję. Podczas tej interwencji miało dojść ze strony Remigiusza Dominiaka do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. Jak tłumaczył chwilę po zdarzeniu skazany, jego zamiarem było wręczenie prezydentowi ulotki.